Czytasz
TikTok bez muzyki Billie Eilish i Taylor Swift. Universal opuszcza chińskiego giganta

TikTok bez muzyki Billie Eilish i Taylor Swift. Universal opuszcza chińskiego giganta

Tiktok Taylor Swift

Mamy precedens w globalnej branży muzycznej. Tiktok zostaje opuszczony przez Universal Music, jedną z największych wytwórni muzycznych świata. Z platformy znikną piosenki takich gwiazd jak Taylor Swift, Billie Eilish, Kendrick Lamar czy The Weeknd.


Tiktok bez virali opartych o muzykę Taylor Swift? Potraficie to sobie wyobrazić? Wszelkie utwory należące do Universal Music, w tym dzieła artystów takich jak Drake, Taylor Swift czy SZA zostaną usunięte z TikToka. Jesteśmy więc świadkami niemałego przełomu. Jeden z największych graczy na rynku muzycznym na świecie ogłosił, że nie zamierza odnowić umowy z TikTokiem, która wygasa dzisiaj. Nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawach dotyczących regulacji takich kwestii jak na przykład sztuczna inteligencja czy opłaty dla twórców.

Tiktok z nieczystymi praktykami

Co więcej, zgodnie z informacjami zawartymi w oficjalnym piśmie, TikTok rzekomo stosował taktyki zastraszania, by zmusić Universal do akceptacji nowej umowy. Ta miała być mniej korzystna finansowo niż poprzednia.

Nasza podstawowa misja jest prosta: pomóc naszym artystom i autorom piosenek osiągnąć ich największy kreatywny i komercyjny potencjał, dlatego musimy powiedzieć stop TikTokowi.

Sprawdź też
Miły ATZ

Ogłosił Universal


Tiktok bez Taylor Swift?

Rezygnacja z tej współpracy stanowi znaczącą rewolucję, który będzie miał wpływ na światowy rynek muzyczny. Universal Music Group jest właścicielem praw do szerokiej gamy albumów muzycznych. W ich zbiorach znajdują się takie klasyki, jak płyty Beatlesów, Boba Dylana, Eltona Johna czy Stinga. Wśród artystów związanych z wytwórnią znajdują się również Drake, Kendrick Lamar, Taylor Swift, SZA, a także Justin Bieber, Adele, U2 i Coldplay. W Polsce pod pieczą Universala znajdują się dzieła takich wykonawców jak na przykład Young Igi, Rusina, Sobel czy Miły ATZ. Ci artyści nie mogą już więc liczyć na wypromowanie swojej muzyki poprzez viral w chińskiej aplikacji.

Czytajcie więcej o świecie muzyki tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone