Czytasz
To duże wyróżnienie – Spice Girls pojawią się na znaczkach pocztowych

To duże wyróżnienie – Spice Girls pojawią się na znaczkach pocztowych

Spice Girls

W tym roku przypada 30. rocznica powstania girlsbandu, który miał znaczący wpływ na kształtowanie muzyki pop. Z tej okazji brytyjska poczta włączyła się do świętowania, a efektem są specjalne znaczki.

Spice Girls na znaczkach

Kolekcjonerzy limitowanych przedmiotów związanych z karierą Spice Girls mogą się cieszyć, ponieważ w ich zbiorach ma szansę pojawić się coś więcej niż płyty czy plakaty. Wszystko za sprawą zestawu znaczków pocztowych Royal Mail przygotowanego z okazji trzydziestolecia girlsbandu.

Jest to pierwszy raz, kiedy usługi pocztowe zdecydowały się na poświęcenie kolekcji znaczków popowemu zespołowi. Przedstawiciele brytyjskiej poczty królewskiej podkreślają, że kariera muzyczna Spicetek zmieniła oblicze muzyki i zainspirowała kolejne pokolenia artystów. Ponadto wskazują również na realia rynku muzycznego, z którymi musiały zmierzyć się artystki. Dziewczyny ze Spice Girls odmieniły oblicze brytyjskiego show-biznesu.

Powstanie brytyjski boysband k-popowy. Czy odniesie duży sukces?

Upamiętnienie najważniejszych wydarzeń

Kolekcja wydana przez Royal Mail składa się z 10 głównych oraz pięciu dodatkowych znaczków przedstawiających kultowe momenty Spice Girls. W ten sposób w zestawie znajdą się zdjęcia z ceremonii wręczenia nagród BRIT Awards w 1997 roku oraz z występu podczas zamknięcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Upamiętnione zostaną nie tylko konkretne wydarzenia, ale również elementy garderoby – mowa o ikonicznej sukience Ginger Spice przedstawiającej flagę Wielkiej Brytanii. Pozostała piątka znaczków będzie dostępna na miniaturowym arkuszu zawierającym wybrane kadry pochodzące z sesji zdjęciowej do filmu fabularnego pod tytułem Spice World z 1998 roku. Rocznicowa kolekcja będzie dostępna w sprzedaży od 11 stycznia.

Sprawdź też
Krzysztof Jaryczewski

Przypomnijmy, że Spicetki to nie jedyne artystki uhonorowane przez brytyjską pocztę królewską. W 2007 roku na znaczkach pojawił się legendarny skład The Beatles, później swoją kolekcję otrzymali między innymi muzycy z Queen, Pink Floyd, czy The Rolling Stones. Warto zwrócić uwagę na to, że piosenki Spice Girls wciąż są pewnego rodzaju fenomenem. Przykładem na to może być fakt, że w poprzednie wakacje numer Wannabe wykręcił aż miliard odtworzeń na platformie Spotify.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone