Czytasz
Up To Date Festival odsłonił karty tegorocznej edycji – znamy już pełny line-up

Up To Date Festival odsłonił karty tegorocznej edycji – znamy już pełny line-up

Rasmentalism Up To Date Festival MORE Mata Bedoes Daniel Drumz Białystok techno

Jakiś czas temu organizatorzy Up To Date Festival ujawnili, że we wrześniu festiwal odbędzie się w hybrydowej formie. Ograniczona liczba uczestników, reżim sanitarny i transmisje online to sposoby na przeprowadzenie UTDF 2020.

Jak pewnie pamiętacie, Up To Date Festival od samego początku pandemii koronawirusa bardzo aktywnie działał w internecie. Na ich profilach w mediach społecznościowych pojawiały się liczne live streamingi, DJ sety, Q&A, a także często bardzo ważne debaty, które w środowisku muzyki elektronicznej i undergroundu miały swój początek właśnie na kanałach UTDF.

Od początku towarzyszył im również statement, że festiwal w tym roku się odbędzie, a w jakiej formie, tego nie wiedzieliśmy aż do niedawna. Wszystko jest już jasne, łącznie z pełnym line-upem i timetable wydarzenia. Kto wystąpi na Stadionie Miejskim i innych festiwalowych lokalizacjach w Białymstoku?

Jak pewnie się domyślaliście, większość line-upu stanowią polscy artyści. Skład Up To Date Festival od zawsze był miksem hip-hopu, klubowej elektroniki i eksperymentu, zarówno w wydaniu bliskim mainstreamu, jak i tym mocniej undergroundowym.

I tak, fani popularnego w Polsce rapu znajdą na pewno coś dla siebie. Od reprezentantów SBM, czyli Maty i Bedoesa, poprzez krzewiciela UK soundu Miłego ATZ i romansujących z popem i r’n’b Rasmentalism, aż do nowych twarzy warszawskiego podziemia – duetu TONFA.

Klubowa elektronika w wielu odsłonach? Nie ma problemu, o to zadbają znakomici didżeje i didżejki z Polski i z zagranicy. Autor znakomitych breakbeatowo-jungle’owych produkcji Djrum, legenda techno Surgeon aka Anthony Child czy mieszająca gatunki JASSS. Z rodzimego podwórka m.in. Kinzo Chrome, Charlie, biøs, Phatrax i Ensor czy Feelaz. Zdecydowanie jest klawo.

No i oczywiście coś dla miłośników ambientu, eksperymentu i awangardy. Polski kompozytor Jacaszek, który wydaje w Ghostly International i często podejmuje się filmowych soundtracków. Przełamująca granice Kali Malone, która odmieniła dla wielu brzmienie kościelnych organów. Daniel Szlajnda, którego syntezatory modularne i miłość do Japonii słychać na ostatnim albumie Komorebi. Pin Park, Qba Janicki i Gaijin Blues to kolejne przykłady różnorodnej muzyczki, w której dużo się eksperymentuje zarówno z elektroniką, jak i instrumentami.

Sprawdź też
Taylor Swift

Rasmentalism Up To Date Festival MORE Mata Bedoes Daniel Drumz Białystok techno

Podczas festiwalu uczestnicy będą brać udział w wydarzeniach zlokalizowanych na Stadionie Miejskim, w klubie FOMO, w Białostockim Teatrze Lalek oraz w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Tegoroczny Up To Date Festival odbędzie się w dniach 1-6 września w Białymstoku. Bilety są już dostępne w Going. Pamiętajcie, że z powodu koronawirusa ich liczba jest mocno ograniczona!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone