Czytasz
Byliśmy tam: Weekendówka #1

Byliśmy tam: Weekendówka #1

jasna 1 x prins thomas

Jak spędzaliśmy weekend, gdzie imprezowaliśmy, do jakich muzeów i kin chodziliśmy? Dowiedz się więcej z naszej krótkiej, lecz treściwej relacji. Przedstawiamy Weekendówkę!

Piątkowy wieczór zaczęliśmy od seansu Bahubali, czyli indyjskiej superprodukcji puszczanej w ramach Festiwalu Pięciu Smaków. Po azjatyckim kinie, przyszedł czas na polski black metal – Furia i Thaw. Absolutna czołówka tegoż gatunku, na wspólnej trasie zatytułowanej ‘Za ćmą, w dym’. Stołeczny klub Progresja wypełniony po brzegi – wspaniały widok dla kogoś przyzwyczajonego do tego, że takie sytuacje zarezerwowane są dla zagranicznych gwiazd. Koncert był istnym misterium dźwięku drone’owych riffów Thaw oraz specyficzną melancholią tekstów i melodyjnością Furii. Wszystko poprzedzone klasyką od Sacrilegium i zespołem z Sanoka: Licho.

Po intensywnym koncercie przyszedł czas na imprezę z norweskim nu-disco w roli głównej: w przestrzeni Jasnej 1 wystąpili Prins Thomas i DJ Fett Burger. Dali oni przykład tego, jak rozkręcić doskonałą imprezę. Część delegacji bawiła się pod niebiańskim sklepieniem, gdzie na imprezie Bóg jest w Techno swoją elektroniczną mszę odprawiał Kangding Ray. Nie mogło nas też zabraknąć na Smolnej, gdzie szamańskie klimaty towarzyszyły setowi Damiana Lazarusa.

jasna 1 x prins thomas
Jasna 1/Prins Thomas & DJ Fett Burger fot. Adrian Chmielewski

Weekend to dobry czas na kulturę – sobotę spędzaliśmy właśnie w ten sposób. Najnowsza wystawa w Muzeum Narodowym dotyczącą dziewiętnastowiecznego stylu Biedermeier to bardzo ciekawa rzecz, podobnie jak film “Cicha Noc” – laureat tegorocznych Złotych Lwów. “Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach” to zdanie przyszło nam na myśl po obejrzeniu przedpremierowego pokazu najnowszego filmu Piotra Domalewskiego. Dodatkowo – wielki plus za muzykę Wacława Zimpla. Potrzebujecie treningu – idźcie potańczyć w rytm przebojów od duetu Exboyfriends, którzy zagrali w piątek w DZiKu. My dostaliśmy niezły wycisk.

Share Now/Kedr Livanskiy, fot. Anna Ivchenko
Share Now/Kedr Livanskiy, fot. Anna Ivchenko

Leniwa niedziela? Zapomnijcie. Dawno nie mieliśmy jej tak wypełnionej wrażeniami – zaczynając od Konferencji Share Now, podczas której braliśmy udział w dyskusji o festiwalowej aplikacji mobilnej, ale również przyglądaliśmy się producenckim warsztatom Steve’a Nasha, wsłuchiwaliśmy się w opowieści Wojtka Urbańskiego oraz zastanawialiśmy, jak to jest z przemysłem muzycznym wschodniej części Europy. Plus koncert niespodzianka – premierowy, intymny projekt Misi Furtak. Szybki przeskok z Campus Warsaw do Kinoteki i szalony seans “Tokyo Vampire Hotel”, w którym nie brakowało groteskowo brutalnych scen, krwiożerczych wampirów i odniesień do konsumpcyjnej rzeczywistości. Wisienka na torcie – after Share Now w Miłości i znakomite występy MIN t, Kedr Livanskiy oraz bardzo przyjemnych The Fruitcakes.

Share Now
Share Now fot. Beata Śliwińska/barrakuz

Przyszły weekend zapowiada się równie ciekawie, przed nami między innymi dwa before’y World Wide Warsaw – Bicep x Ross from Friends i Robert Glasper Trio, a także Cleric na Jasnej 1 oraz release party albumu MIN t we Wrocławiu. Wszystkie informacje znajdziecie w aplikacji i na stronie Going. Widzimy się!

cover photo: Prins Thomas/fot. Adrian Chmielewski

 

2 komentarze

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone