Działam w social mediach i scrolluję TikToka pod pretekstem pracy.…
Cykl Weekendowe animacje Domku Herbacianego na Bródnie trwa w najlepsze. Całość odbywa się w ramach XIV edycji Parku Rzeźby – projektu Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
Głównym motywem wydarzeń jest połączenie edukacji i zabaw plenerowych z praktyką artystyczną. Program atrakcji na Bródnie został stworzony z myślą o dzieciach oraz młodzieży – nie tylko tych z okolic. Animacje odbywają się przez cały okres wakacyjny w soboty i niedziele. Działania te tworzone są we współpracy mieszkanek Bródna oraz gości zaproszonych przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Cykl jest prowadzony w dwóch językach: polskim i ukraińskim. Dodatkowy atut stanowi sama przestrzeń, w której wszystko się odbywa. Jest to Domek Herbaciany, czyli najmniejszy dom kultury w Warszawie.
Sam Park Bródnowski to wyjątkowe miejscem na mapie miasta. Rośnie w nim wiele gatunków roślin i drzew, jest także domem różnych zwierząt. To idealne połączenie życia miejskiego z naturą. Co ciekawe, pod koniec sierpnia odbędą się tu specjalne warsztaty dla Waszych pociech, podczas których dokładnie przyjrzą się parkowi! Zbadają jego krajobraz poprzez wykonanie kilku interesujących i twórczych ćwiczeń. Więcej informacji wraz z poszczególnymi wydarzeniami znajdziecie na stronie Muzeum.
W każdy weekend wszyscy odwiedzający rodzice wraz z dziećmi mają możliwość wziąć udział w przeróżnych aktywnościach, na przykład porysować, napić się pysznej lemoniady i zrelaksować się na leżakach. Zapraszamy w imieniu organizatorów w soboty w godz. 11:00-15:30 oraz w niedziele w godz. 12:00-15:30. Przed odwiedzeniem miejsca spójrzcie na interaktywną mapę terenu.
A może spacer nad Wisłą?
Mocno polecamy sprawdzanie strony Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, ponieważ można na niej znaleźć ciekawe i interaktywne zestawy zadań. Załączamy wam do sprawdzenia jedną z propozycji, czyli Spacer nad Wisłą. To zachęta dla rodziców i dzieci do spaceru spod Pomnika Syreny na bulwarach wiślanych pod budynek Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Wycieczka pozwoli maluchom zbliżyć się do sztuki i zrozumieć, dlaczego niektóre dzieła znajdują się na zewnątrz, a nie w muzeum. Dowiedzą się też, jakie właściwie mają one znaczenie dla Warszawiaków i Polaków.
Jak będziecie nad Wisłą, to może też wycieczka promem?
Działam w social mediach i scrolluję TikToka pod pretekstem pracy. Jestem maniaczką dobrej szamy i siłowni. Tęsknie za miejscami na świecie, w których jeszcze mnie nie było.