Czytasz
Pieski ze schroniska jako dzieła sztuki? Tylko na wernisażu Win:Win

Pieski ze schroniska jako dzieła sztuki? Tylko na wernisażu Win:Win

27 sierpnia w Centrum Praskim Koneser odbywa się szósta edycja wernisażu Win:Win, na którym będzie można kupić portrety psów ze schroniska i poznać je osobiście…A może nawet dać im nowy dom?

Win:Win to piękna inicjatywa malarza Michała Torzeckiego i firmy technologicznej Daftcode. Artysta maluje portrety podopiecznych Schroniska w Korabiewicach Viva, które następnie można podziwiać podczas wyjątkowego wernisażu. Ale to dopiero początek.

Win:Win 2022

Sednem wydarzenia jest możliwość poznania czworonogów uwiecznionych na portretach, a nawet rozpoczęcia procesu adopcyjnego. Co więcej, każdy adoptujący otrzymuje w prezencie obraz swojego nowego zwierzaka.

Stąd właśnie nazwa Win:Win – psy z Korabiewic wygrywają pomoc finansową i nowe domy, a wspierający czworonożnych przyjaciół na całe życie.

Informacja prasowa

Przyznajemy, że to najbardziej twórcza forma zachęcenia do adopcji zwierząt, jaką widzieliśmy. Kim jest jej autor, Michał Torzecki?

Win:Win 2022

Michał Torzecki to polsko-amerykański artysta młodego pokolenia. Przez pierwsze 20 lat życia wychowywał się w Nowym Jorku, Chicago i Los Angeles. Po przyjeździe do Polski ukończył studia w Europejskiej Akademii Sztuk na Wydziale Malarstwa. W 2007 roku obronił dyplom w pracowni prof. Franciszka Starowieyskiego. Zaraz po obronie został asystentem profesora i pracował z nim aż do śmierci mistrza. Swoje prace wystawiał w Warszawie, Krakowie, Londynie i Nowym Jorku.

Artysta od lat łączy sztukę z dobroczynnością. W 2014 roku odbyła się wystawa Zagrożone gatunki zwierząt we współpracy z Fundacją WWF Polska, a dwa lata później – pierwsza edycja wystawy Win:Win we współpracy z Fundacją Azylu pod Psim Aniołem.

Co do powiedzenia o wystawie ma jej autor?

Wierzę, że sztuka ma ogromną moc czynienia dobra, dlatego cieszę się, że już po raz szósty organizujemy z Daftcode Win:Win. – komentuje Michał Torzecki. – Sytuacja schronisk w Polsce zawsze była ciężka, ale inflacja i wojna w Ukrainie nałożyły na nie dodatkowe obciążenia, dlatego każda cegiełka jest na wagę złota. W poprzednich edycjach zebraliśmy łącznie 187 tysięcy złotych i jestem przekonany, że w tym roku również Polacy pokażą, że los bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny – dodaje artysta.

Sprawdź też
Ephemera

Michał Torzewski

Win:Win – co jeszcze czeka nas podczas wernisażu?

Oprócz kupienia obrazów i adopcji psiaków, uczestnicy wydarzenia będą mogli wspomóc schronisko bezpośrednimi darowiznami lub zakupem innych dzieł sztuki i gadzętów – sitodruków, pinów, toreb czy kubków z psimi mordkami. Oczywiście wszystko autorstwa Torzeckiego.

Win:Win 2022
Win:Win 2022 – pamiątkowe plakaty

Wyjątkowy wernisaż Win:Win 2022 odbędzie się już w sobotę 27 sierpnia w godzinach 15:00-20:00 w otwartej przestrzeni Placu Konesera. Pamiętajcie, by nie zabierać na wydarzenie własnych czworonogów, gdyż to mogłoby zestresować obecne na miejscu pieski. Natomiast jak najmilej widziane są dzieci – wydarzenie ma charakter festiwalu rodzinnego.

Nasz wywiad z Michałem przy okazji zeszłorocznej edycji

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone