Czytasz
Czemu White 2115 odszedł z SBM Label? Artysta zabrał głos

Czemu White 2115 odszedł z SBM Label? Artysta zabrał głos

White 2115 offwhite sbm label

White 2115 już jakiś czas temu wszedł w nowy etap twórczości ze wsparciem fonograficznego giganta, ale dopiero zdradził, czemu nie wydaje w SBM Label.

Nowe życie Łajciora

Parę tygodni temu raper poinformował o nawiązaniu współpracy z polskim oddziałem Sony Music. Artysta będzie wydawać muzykę pod własnym szyldem, ale ze wsparciem giganta fonograficznego. Decyzja wywołała pewne zaskoczenie wśród fanów, bo dotąd White 2115 działał w ramach SBM Label i 2115. Jak jednak wyjaśnił, dla niego kluczowe było spróbowanie sił na własną rękę.

Po pierwsze – chciałem robić coś swojego. Po drugie – skończył się kontrakt. Kiedyś trzeba przejść na swoje. Każdy ma swój czas. Ja chciałem w końcu mieć swój czas – wyjaśnił pokrótce, ale szybko dodał dodatkowy kontekst muzyczny.

Bedoes odpuszcza tegoroczne festiwale. Wyjaśnił powód

White 2115: koledzy poza SBM Label

White nie krył niezadowolenia z kierunku, w jakim zmierzał label Solara i Białasa. Nowi artyści, którzy się tam pojawili, przestali reprezentować wartości, z którymi identyfikował się raper. Odejście starszej gwardii sprawiło, że miejsce, które kiedyś było dla niego naturalnym środowiskiem, przestało nim być.

Sprawdź też
Arne

Małolaci, którzy tam teraz wydają, to też już jest nie do końca moja bajka. Skład, w którym ja się tam czułem dobrze, to był Borys, Mata, Janek-rapowanie, Beteo, wiadomo – Białas. To są ludzie, którzy są moim kręgiem. Nie ma ich, to dla mnie miejsca też już tam nie było – skwitował Łajcior.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone