Czytasz
Wisłoujście prezentuje line-up. Zagra śmietanka polskiej sceny klubowej!

Wisłoujście prezentuje line-up. Zagra śmietanka polskiej sceny klubowej!

Ogłosili raz, a konkretnie. Włodarze trójmiejskiej imprezy zdradzili, kto w tym roku wystąpi w niezwykłych przestrzeniach Twierdzy Wisłoujście. Doliczyliśmy się ponad 100 wykonawców!

Na mieście mawiają, że lepiej iść w jakość, a nie w ilość. Organizatorzy festiwalu Wisłoujście, który w tym roku odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia, postanowili nie dokonywać tego wyboru. Choć istniało ryzyko, znów udało im się złapać dwie sroki za ogon! W programie szóstej edycji wydarzenia gęsto od różnych postaci, które udowadniają, jak różnorodna jest dziś polska scena klubowa. Są starzy wyjadacze i wschodzące gwiazdy konsolet. One-man shows i dwuosobowe projekty. DJ sety wymagające technicznej sprawności oraz energetyczne live acty. Jest też w czym wybierać, jeśli mowa o samych gatunkach. Po dwugodzinnym maratonie techno odpoczniecie przy bardziej wyważonym house’ie czy downtempo, żeby na koniec zatonąć w tribalowych, psychodelicznych brzmieniach.

Wisłoujście 2022 zaostrzyło apetyt na jeszcze więcej

Garść rekomendacji

Kogo polecamy sprawdzić z ogłoszonego właśnie line-upu? Na taką selekcję musielibyśmy przeznaczyć kilka osobnych artykułów, ale spróbujemy chociaż podjąć rękawicę. Łasimy się na występ Wojtka Urbańskiego i Łukasza Stachurko, czyli duetu Rysy. Sprawdzimy też, jak w akcji radzi sobie inny tandem DJ-ski, Sarapata. Pragnienie parkietowej nostalgii za rodzimą muzyką rozrywkową powierzymy w ręce ekipy The Very Polish Cut Outs. Nieoczywistych eksperymentów spodziewamy się od Monster, zaś technicznego, surowego i rozpędzonego brzmienia – od Penery i naszego redakcyjnego kolegi, naked relaxing. Złapiemy oddech, słuchając Jazxing, zaś złotą erę disco i funku wskrzesimy wraz z kolektywem Duszne Granie. Szykujemy się też na spotkanie z rezydentami i założycielami wiodących polskich klubów: warszawskiej Smolnej, sopockiego Sfinksa700 czy poznańskiej Tamy. Cały plakat, jak zawsze skąpany w wakacyjnych, morskich barwach, prezentujemy poniżej.

A czy Twój ulubiony DJ lub DJ-ka znaleźli się na plakacie tegorocznego Wisłoujścia?

108 artystów zagra na czterech scenach: w Twierdzy, Raju, Szańcu oraz Bastionie. W każdej z nich będą królować nieco inne brzmienia, ale mimo to mają jeden wspólny mianownik. Wisłoujście od początku łączyło bogaty program muzyczny z imponującą scenografią. Sztab odpowiedzialny za oprawę wizualną dba o to, żeby nie do poznania zmienić Twierdzę Wisłoujście, niegdysiejszą bazę militarną. W takim otoczeniu wielobarwnych świateł, dekoracji i rekwizytów wspomnienia same cisną się do głowy.

Sprawdź też
MC Silk

I na zachętę jeszcze jeden aftermovie z Wisłoujścia, tym razem z 2021 roku

Bilety na Wisłoujście 2023

Co jeszcze powinniście wiedzieć o tegorocznej edycji festiwalu? Chyba wypadałoby przypomnieć, że organizatorzy nadal szukają chętnych do zrealizowania instalacji artystycznych. Kreatywne dusze wciąż mogą śmiało się do nich odzywać. Tym, którzy tym razem wolą poprzestać na tańczeniu i niczym nieskrępowanej zabawie, przypominamy, że bilety na Wisłoujście wciąż znajdziecie w aplikacji Going. Kupujcie je bez wahania! Poprzednie edycje upłynęły pod znakiem sold outów, a że przezorny zawsze ubezpieczony, warto podjąć właściwą decyzję już teraz.

Raz jeszcze przypominamy datę festiwalu, czyli 18-20 sierpnia, i… zapraszamy do zakupu karnetów!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone