Czytasz
WROsound 2019 – lokalność i różnorodność w jednym

WROsound 2019 – lokalność i różnorodność w jednym

WROsound

Kolejna edycja miejskiego festiwalu WROsound czai się tuż za rogiem. W tym roku zagrają m.in. SOHN, Michael Kiwanuka, Sokół czy Smif-N-Wessun.

Jak zwykle czeka nas mieszanka instrumentów i stylistyk spięta spójną wizją – to propozycja dla tych, którzy na pytanie “Czego słuchasz?” odpowiadają “wszystkiego”. W WROsoundzie mniej niż o gatunki, chodzi o jakość i świeżość, jaką niosą za sobą zapraszani artyści i artystki. 14 i 15 czerwca, Plac Społeczny Przestrzeń Kreatywna, bilety dostaniecie u nas.

Festiwale średniego i większego formatu pojawiają się w Polsce jak grzyby po deszczu – trudno się tym scenariuszem nie cieszyć, jednak na naszej mapie uwagę zwraca Wrocław, czyli stolica bardziej kameralnych wydarzeń. Wrocław często stawia na uwydatnianie lokalności i wykorzystywanie istniejących przestrzeni miejskich. Kreuje klimat bliskości i domowości, a w nim prezentuje naprawdę wiele ciekawej muzyki z różnych stron świata. Właśnie na takich fundamentach stoi WROsound, który zaczynał z myślą o promowaniu lokalnych artystów, jak i tych związanych z muzyczną kulturą miasta. Organizatorzy po czasie zaczęli sięgać po reprezentantów zagranicznych scen. Przy powiększaniu programu muzycznego WROsound dbał o spójność, sprawiając, że prezentowane brzmienia zawsze ze sobą korespondowały. Jednocześnie zapewniały różnorodne festiwalowe doświadczenie.

WROsound chętnie sięga po scenę Wielkiej Brytanii. Dzięki temu w 2017 roku mogliśmy usłyszeć tam artystów takich jak Addison Groove czy Lone. Na tegorocznej edycji zagra m.in. Michael Kiwanuka, posiadacz wokalu, który w trakcie koncertów zabiera słuchaczy w niezwykłą emocjonalną podróż. Wrażenia z pogranicza popu i alternatywy najwyższej półki zapewni SOHN. Tego samego dnia współczesne oblicze instrumentalno-elektronicznego brzmienia zaprezentują James Holden & The Animal Spirits. Wszyscy ci artyści pojawiają się na festiwalu drugiego dnia – za nimi line-up domyka Król.

Sprawdź też
Sokół

Co czeka nas dzień wcześniej? Zestaw dla bardziej rapowych głów – wystąpi jedna z głównych postaci polskiej sceny, czyli Sokół. Ale w tym segmencie pojawiają się również goście ze Stanów – Smif-N-Wessun, nowojorski duet tworzący od wczesnych lat 90. Obok nich ukraińska formacja ONUKA łącząca m.in. elektronikę i folk, jak i Alfa Mist, który prowadzi zespół prezentujący szerokie instrumentalne brzmienie oparte na jazzowym groovie.

Wszystko nieopodal Mostu Grunwaldzkiego na Placu Społecznym i w otoczeniu Impartu. Jedzenie, piwo, muzyka na świeżym powietrzu, życie miasta pozostające w bliskim i dalekim tle. Tegoroczna edycja WROsound muzycznie jest już bardziej zagraniczna niż lokalna, jednak ciągle pozostaje lokalną inicjatywą.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone