Czytasz
Kwestionariusz 2020: mijający rok podsumowuje Zbiok Czajkowski

Kwestionariusz 2020: mijający rok podsumowuje Zbiok Czajkowski

Wszyscy lubimy końcoworoczne podsumowania. A 2020 z pewnością zapisze się w historii jako rok wyjątkowy. Dlatego postanowiliśmy podpytać ludzi kultury, co przyniosło im mijające 12 miesięcy i na co czekają w 2021. Nasz kwestionariusz Going. MORE tym razem wypełnił Zbiok Czajkowski – artysta, którego twórczość wyrasta z graffiti oraz street artu. 

W swoich pracach Zbiok miesza popkulturę, estetykę internetową i malarstwo XX wieku. Nie stroni od tematów społecznych: mówi o przemocy, dyskryminacji, nierówności, a także komentuje sytuację współczesnego człowieka, przesiąkniętą alienacją. Jego prace można było zobaczyć nie tylko w Polsce, ale też w Niemczech, Wielkiej Brytanii, a także Rosji, USA, Japonii czy Indiach. Jak wspomina miniony rok? Przekonajcie się sami.

Czy odkryłeś/odkryłaś jakąś nową pasję/hobby w 2020? 

Najważniejsza rzecz to potwierdzenie że tworzenie sztuki, generalnie bycie kreatywnym pomaga przetrwać trudne chwile. Nowe – a w zasadzie stare – hobby w 2020 roku to powrót do grania na basie.

Co najprzyjemniejszego przydarzyło Ci się 2020 roku? 

Nie będzie w tym co powiem coś specjalnie spektakularnego, ale w 2020 poznałem sporo ciekawych osób, więc to jest dla mnie quality time.

Liar, Zbiok, materiały promocyjne

Czego najbardziej brakowało Ci przez mijający rok? 

Koncertów, pójścia do knajpy, gdzie mogłem spotkać przypadkowe osoby.

Sprawdź też

Najlepsze wspomnienie z koncertu/imprezy/wydarzenia kulturalnego? 

Najlepszy koncert jaki widziałem to zdecydowanie Rihanna na Stadionie Narodowym.

Na co masz nadzieję w 2021?

Mam nadzieję, że Nowa Normalność skończy się jak najszybciej.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone