Zastrzyk serotoniny, ludzkie demony i nowy Jan Klata, czyli grudniowe premiery w warszawskich teatrach
"Znaczy ogólnie to interesowania, zainteresowania to dyskoteki, chłopaki i ogólnie…
Ten rok obfitował w masę świetnie zrealizowanych, szeroko komentowanych i poruszających premier. Na szczęście przed nami jeszcze grudzień, a co za tym idzie – nie koniec teatralnych doznań!
Jeśli wciąż za mało Wam teatralnych przeżyć na ten rok, to skorzystajcie z okazji i wybierzcie się na którąś z premier zaplanowanych na grudzień. Wybraliśmy kilka, dla których zdecydowanie warto wygospodarować czas w kalendarzu.
Matka Joanna od Aniołów / Nowy Teatr
Znakomity reżyser teatralny Jan Klata, w spektaklu stworzonym na podstawie opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza, zapewni widzom spektakularną konfrontację dobra i zła. Premierowy pokaz odbędzie się 30 listopada, ale już od dawna da się wyczuć atmosferę oczekiwania i zniecierpliwienia wśród głodnych wrażeń sympatyków teatru. Spektakularne ludzkie upadki i zło, które nosimy w sobie zaprezentują na scenie m.in. Bartosz Bielenia, który po swojej roli w „Bożym Ciele” jest jedną z najgłośniejszych postaci wśród polskich aktorów, a także Ewa Dałkowska, Maciej Stuhr i Jacek Poniedziałek. Czy spektakl okaże się najważniejszą premierą tego roku?
Zobacz wszystkie zbliżające się wydarzenia w Nowym Teatrze!
Diabły / Teatr Powszechny
…jak już w temacie zła jesteśmy. 6 grudnia w Teatrze Powszechnym odbędzie się premiera spektaklu Agnieszki Błońskiej, opowiadającego o stosunku Kościoła Katolickiego do kobiet. Twórcy „Diabłów” mówią o trwającej dwa tysiące lat „krucjacie”, starając się przy tym znaleźć jej źródła, przejawy i i konsekwencje. O życiu w patriarchalnym społeczeństwie na scenie wypowiedzą się zarówno Ojcowie Kościoła, jak i współczesne kobiety oraz mężczyźni. Zapowiada się kolejna mocna sztuka z ważnym przekazem, czyli jak na Powszechny przystało.
Serotonina / Teatr Studio
„Serotonina” Michela Houellebecqa bezsprzecznie jest jedną z najgłośniejszych powieści kończącego się powoli roku. Czy dobrą? Tutaj głosy są już podzielone. Adaptację książki będziemy mogli zobaczyć na deskach Teatru Studio za sprawą spektaklu Pawła Miśkiewicza. Zarówno w oryginalnej „Serotoninie”, jak i w tej warszawskiej, głównym tematem akcji będzie depresja i jej doświadczenie – powolne umieranie cząstek człowieka za życia oraz rozrastanie się bolesnej pustki. Brzmi jak coś, czego powinniśmy doświadczyć na własne oczy.
Berek / Teatr Żydowski
Twórcy spektaklu za pomocą materiałów dokumentalnych stworzą dla nas panoramę zaangażowania ludności Żydowskiej w zbrojną walkę o wolność Polski. O zapomnianych bohaterach opowie w swoim spektaklu Maja Kleczewska, a galeryjna przestrzeń „Berka” zaprojektowana przez Zbigniewa Liberę będzie miejscem dostępnym dla każdego. Staniemy się częścią spektaklu, zadecydujemy które jego części chcemy zobaczyć i ile mają one potrwać. Będziemy poddawani wpływom aktorów, nowych mediów oraz muzyki, więc zapowiada się ciekawe wyzwanie. Premiera już 7 grudnia!
Zaplanuj wyjście do teatru z Going. – sprawdź także inne głośne spektakle!
"Znaczy ogólnie to interesowania, zainteresowania to dyskoteki, chłopaki i ogólnie takie takie. Ale w miarę to nauka mnie najbardziej kręci i w ogóle mam nadzieję na przyszłość". Ponadto uliczne trendy, szeroko pojęty lifestyle i eksplorowanie warszawskich zakamarków. Często nie śpię, bo scrolluję TikToka.