Czytasz
Czeka nas jesienne spotkanie z Albo Inaczej!

Czeka nas jesienne spotkanie z Albo Inaczej!

Albo Inaczej

Projekt Albo Inaczej był powiewem świeżości w polskim świecie rapu. Nietypową interpretacją klasycznych polskich przebojów rozkochał w sobie setki fanów. Już niebawem szykuje się okazja do muzycznego spotkania z ich twórcami na żywo.

Albo Inaczej to projekt, który po raz pierwszy zdobył serca publiczności w 2015 roku. Na płycie można znaleźć klasyki polskiego hip-hopu, tyle, że w zupełnie nowym wydaniu. Wydaniu, które dalekie było od jakichkolwiek oklepanych koncepcji. Utwory Starych Miast, Eldo, K44 czy Pezeta, wykonane zostały przez przedstawicieli znanej polskiej muzyki jazzowej i popularnej – Krystynę Prońko, Zbigniewa Wodeckiego czy Ewę Bem. O sukcesie, jaki płyta odniosła nie trzeba się rozpisywać. Najlepiej obrazuje go fakt, że już miesiąc po wydaniu, krążek zyskał status złotej płyty. Nie dziwiła więc decyzja Alkopoligamii o kontynuacji całego przedsięwzięcia. 

W maju tego roku ukazała się kolejna odsłona Albo Inaczej. Tym razem postawiono jednak na twórców młodego pokolenia, działających na polu tak zwanej muzyki alternatywnej. Do drugiej edycji albumu zaproszono naprawdę mocne nazwiska – m.in. Darię Zawiałow, Krzysztofa Zalewskiego i Natalię Nykiel. Na płytce można usłyszeć „Sznurowadła” w interpretacji Fismolla, czy „Czerwoną Sukienkę” brawurowo wykonaną przez Justynę Święs. Tym bardziej ucieszyła nas informacja, że już niebawem będziemy mięli okazje, by usłyszeć chociaż część tych utworów na żywo! 2 listopada w Teatrze Roma zaplanowany jest bowiem koncert, podczas którego usłyszymy zarówno artystów z pierwszej, jak i drugiej płyty.

Kultowe hip-hopowe kawałki, młode pokolenie uwielbianych artystów oraz ikoniczne postaci polskiej popkultury. Chyba nie przesadzimy mówiąc, że szykuje się jedno z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń muzycznych tej jesieni! Koniecznie odświeżcie sobie wszystkie numery i widzimy się na miejscu – bilety na warszawski koncert dostępne są w Going.!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.