Czytasz
Zbliża się American Film Festival – co w programie?

Zbliża się American Film Festival – co w programie?

American Film Festival

American Film Festival jest doskonałą okazją do zgłębienia jednej z największych kinematografii świata. Amerykańskie kino to kopalnia wiedzy, inspiracji i wzorców – podzielone na goniący za box officem Hollywood i nieco bardziej stonowaną, wolniejszą stronę niezależną. 

Dzisiaj, organizatorzy American Film Festival ujawnili pełny program wydarzenia. Jakie filmy dołączyły do ogłoszonych wcześniej Mandy, Narodzin GwiazdySuspirii czy nowego dzieła Gusa van Santa?

Trzy retrospektywy (Hal Ashby, Sara Driver i Alexandre Rockwell), pokazyoy specjalne, seria dokumentalna (m.in. Opowieści o Billu Murrayu: człowiek-legenda uczy życia) oraz sezonowe premiery. Bez dwóch zdań – program American Film Festival prezentuje się niezwykle solidnie.

Długo wyczekiwany film Damiena Chazzelle’a z Ryanem Goslingiem w roli głównej. First Man to opowieść o Neilu Armstrongu, czyli pierwszym i jedynym człowieku, którego stopa stanęła na Księżycu. Będzie Hereditary, będzie BlacKkKsman oraz Relaxer i Assassination Nation.

Co więcej? Wspomniany Don’t Worry, He Won’t Get Far on Foot Gusa van Santa z Jonah Hillem i Joaquinem Phoenixem w rolach głównych. Opowieść o gejowskiej miłości w Boy Erased, czyli reżyserskim debiucie aktora Joela Edgertona. Sporą ciekawość budzi również polska premiera Damulki z Mią Wasikowską w roli głównej.

Na otwarcie Bradley Cooper i Lady Gaga w Narodzinach Gwiazdy, a na zamknięcie film z nagrodą za reżyserię na festiwalu w Wenecji. The Sisters Brothers, czyli western z Phoenixem i Johnem C. Reillym. Na reżyserskim stołku Jacques Audiard. Oczywiście, są to polskie premiery. 

Pokazy specjalne – laureat nagrody na Sundance Festival The Miseducation of Cameron Post, a także nowy film Luki Guadagnino, czyli remake kultowego horroru Suspiria z muzyką lidera Radiohead – Thome’a Yorke’a. Będzie również High Life z Robertem Pattinsonem oraz nowa wersja gore horroru Halloween.

Jak widać, program AFF zapowiada się świetnie. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wybrać się do Wrocławia i delektować się amerykańską kinematografią z najwyższej półki.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone