Czytasz
Autobiografia Waco uderza w gigantyczną wytwórnię. Będzie awantura?

Autobiografia Waco uderza w gigantyczną wytwórnię. Będzie awantura?

Producent podzielił się dziś częścią swojej książki. Autobiografia Waco zawiera m.in. fragment wyrażający niezadowolenie wobec majorsa.

Autobiografia Waco zdaje się zawierać wiele niepublicznych dotąd faktów związanych z działalnością producenta. W samej książce można przeczytać jego zarzuty wobec wielkiego gracza rynku muzycznego:

Dlaczego @warnermusicpoland udostępniło album Włodi “Jak Nowonarodzony” w formie cyfrowej bez dokładania dodatkowych klauzul do umowy, skoro miałem prawo do procentów ze sprzedaży jako producent muzyczny? Czy to normalność, że reedycja płyty na winylu w 2016 roku jest wydawana, a artyści nie otrzymują nawet jednego egzemplarza? Gdzie są należne nam tantiemy? Próba kontaktu z recepcją jest niemożliwa, a na odpowiedź mailową trzeba czekać bardzo długo. Czy to standard?

Waco kontynuował, podkreślając, że nie chodzi mu o wywoływanie kontrowersji, tylko o szacunek dla jego praw autorskich. Zwrócił uwagę, że w 2007 roku jego muzyka została użyta w filmie Rezerwat bez odpowiedniego wynagrodzenia. Zastanawiał się, czy firma Universal, będąca wydawcą, pobierała te środki w imieniu artystów, których reprezentuje. Muzyk podsumował, że chodzi o poszanowanie praw własności intelektualnej i należne mu środki według polskiego prawa i umów. Wyraził też swoje frustracje związane z sytuacją, zastanawiając się, czy powinien opuścić Polskę i czy jest w stanie zachować spokój.

Sprawdź też
Billie Eilish

Tutaj przeczytacie więcej o polskim rapie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone