Czytasz
James Cameron powraca. Czas odświeżyć „Avatara” [AKTUALIZACJA]

James Cameron powraca. Czas odświeżyć „Avatara” [AKTUALIZACJA]

16 grudnia w kinach pojawi się nowa część kultowego filmu Jamesa Camerona. Mowa, rzecz jasna, o Avatar: Istota wody. Twórcy we wrześniu przygotowali dla nas teaser produkcji, a teraz częstują jej znacznie dłuższym zwiastunem.

Od 23 września na wielkie ekrany multipleksów powrócił klasyczny Avatar, którego premiera odbyła się w 2009 roku. Film trafił do repertuarów kin w odświeżonej wersji. Pierwszy raz mogliśmy zobaczyć produkcję w rozdzielczości 4K HDR. Dodatkowo, pojawił się w niej polski dubbing, a głosu poszczególnym postaciom użyczyli Zuzanna Lit, Wiktoria Gorodeckaja, Maria Dębska, Piotr Witkowski, Przemysław Bluszcz i Marcin Hycnar. Od teraz film dostępny jest również w wersji 3D oraz 4DX. 

Zrecenzowaliśmy Don’t Worry Darling z Harrym Stylesem. Zainteresowani werdyktem?

W okolicach swojej pierwotnej premiery dzieło Jamesa Camerona zarobiło 2 miliardy 780 milionów dolarów. To uczyniło go najbardziej kasowym filmem w historii. Do dziś mówi się, że jest kamieniem milowym w rozwoju kina, zwłaszcza gdy chodzi o rozmach blockbusterów i zaawansowanie efektów specjalnych. Został doceniony przez krytyków na całym świecie, o czym świadczy m.in. liczba nagród, które wówczas zdobył. Poza dwoma Złotymi Globami w kategorii najlepszy dramat oraz najlepszy reżyser produkcja otrzymała 9 nominacji do Oscarów, z czego trzy wygrała. Avatar zwyciężył w kategoriach najlepsza scenografia, najlepsze zdjęcia i najlepsze efekty specjalne.

Zwiastun pierwszej części filmu Avatar.

Avatar: Istota wody

W grudniu na ekranach zadebiutuje druga część filmu o nazwie Avatar: Istota wody. Reżyser od początku utrzymuje, że jego projekt ma szansę ponownie zrewolucjonizować światową kinematografię. Zdjęcia do blockbustera ruszyły w 2017 roku i trwały aż trzy lata. Co spowodowało, że pochłonęły tyle czasu? James Cameron informuje, że w tworzeniu produkcji zostały wykorzystane nowatorskie rozwiązania technologiczne, dzięki którym powstały wspaniałe ujęcia podwodne. Znaczna część sequela będzie działa się właśnie pod taflą wody, co zmusiło aktorów do odbywania intensywnych treningów z doświadczonymi nurkami. Nie mniej uwagi poświęcono widowiskowej technice przechwytywania ruchu efektom specjalnym. Krótką zapowiedź tego, jak tym razem ukazano niebieskoskórych bohaterów, udostępniono już we wrześniu.

Sprawdź też

Pierwszy teaser Avatar: Istota wody.

Teraz, na początku listopada, gdy atmosfera wokół premiery gęstnieje, producenci wytaczają kolejne działa. Nowy zwiastun nie zdradza wiele więcej z samej fabuły, ale zaostrza apetyt na kinową przygodę. Zostawiamy Was z trailerem i przypominamy, że Avatar: Istota wody ma opowiadać dalsze losy głównych bohaterów. Członkowie plemienia Na’vi będą musieli wyruszyć w poszukiwaniu nowego miejsca do osiedlenia i zmierzyć się z licznymi przeciwnościami losu. W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Sam Worthington, Zoe Saldaña, Sigourney Weaver, Stephen Lang oraz Kate Winslet. Autorem zdjęć do blockbustera jest Russell Carpenter, który wypływał już z Cameronem na głęboką wodę przy okazji Titanica.

Pełny zwiastun filmu Avatar: Istota wody.
Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone