Czytasz
James Cameron powraca. Czas odświeżyć „Avatara” [AKTUALIZACJA]

James Cameron powraca. Czas odświeżyć „Avatara” [AKTUALIZACJA]

16 grudnia w kinach pojawi się nowa część kultowego filmu Jamesa Camerona. Mowa, rzecz jasna, o Avatar: Istota wody. Twórcy we wrześniu przygotowali dla nas teaser produkcji, a teraz częstują jej znacznie dłuższym zwiastunem.

Od 23 września na wielkie ekrany multipleksów powrócił klasyczny Avatar, którego premiera odbyła się w 2009 roku. Film trafił do repertuarów kin w odświeżonej wersji. Pierwszy raz mogliśmy zobaczyć produkcję w rozdzielczości 4K HDR. Dodatkowo, pojawił się w niej polski dubbing, a głosu poszczególnym postaciom użyczyli Zuzanna Lit, Wiktoria Gorodeckaja, Maria Dębska, Piotr Witkowski, Przemysław Bluszcz i Marcin Hycnar. Od teraz film dostępny jest również w wersji 3D oraz 4DX. 

Zrecenzowaliśmy Don’t Worry Darling z Harrym Stylesem. Zainteresowani werdyktem?

W okolicach swojej pierwotnej premiery dzieło Jamesa Camerona zarobiło 2 miliardy 780 milionów dolarów. To uczyniło go najbardziej kasowym filmem w historii. Do dziś mówi się, że jest kamieniem milowym w rozwoju kina, zwłaszcza gdy chodzi o rozmach blockbusterów i zaawansowanie efektów specjalnych. Został doceniony przez krytyków na całym świecie, o czym świadczy m.in. liczba nagród, które wówczas zdobył. Poza dwoma Złotymi Globami w kategorii najlepszy dramat oraz najlepszy reżyser produkcja otrzymała 9 nominacji do Oscarów, z czego trzy wygrała. Avatar zwyciężył w kategoriach najlepsza scenografia, najlepsze zdjęcia i najlepsze efekty specjalne.

Zwiastun pierwszej części filmu Avatar.

Avatar: Istota wody

W grudniu na ekranach zadebiutuje druga część filmu o nazwie Avatar: Istota wody. Reżyser od początku utrzymuje, że jego projekt ma szansę ponownie zrewolucjonizować światową kinematografię. Zdjęcia do blockbustera ruszyły w 2017 roku i trwały aż trzy lata. Co spowodowało, że pochłonęły tyle czasu? James Cameron informuje, że w tworzeniu produkcji zostały wykorzystane nowatorskie rozwiązania technologiczne, dzięki którym powstały wspaniałe ujęcia podwodne. Znaczna część sequela będzie działa się właśnie pod taflą wody, co zmusiło aktorów do odbywania intensywnych treningów z doświadczonymi nurkami. Nie mniej uwagi poświęcono widowiskowej technice przechwytywania ruchu efektom specjalnym. Krótką zapowiedź tego, jak tym razem ukazano niebieskoskórych bohaterów, udostępniono już we wrześniu.

Sprawdź też
Akademia Pana Kleksa Sanah

Pierwszy teaser Avatar: Istota wody.

Teraz, na początku listopada, gdy atmosfera wokół premiery gęstnieje, producenci wytaczają kolejne działa. Nowy zwiastun nie zdradza wiele więcej z samej fabuły, ale zaostrza apetyt na kinową przygodę. Zostawiamy Was z trailerem i przypominamy, że Avatar: Istota wody ma opowiadać dalsze losy głównych bohaterów. Członkowie plemienia Na’vi będą musieli wyruszyć w poszukiwaniu nowego miejsca do osiedlenia i zmierzyć się z licznymi przeciwnościami losu. W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Sam Worthington, Zoe Saldaña, Sigourney Weaver, Stephen Lang oraz Kate Winslet. Autorem zdjęć do blockbustera jest Russell Carpenter, który wypływał już z Cameronem na głęboką wodę przy okazji Titanica.

Pełny zwiastun filmu Avatar: Istota wody.
Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone