Czytasz
Będę grał w grę – premiery gali Summer Game Fest

Będę grał w grę – premiery gali Summer Game Fest

Rozpoczyna się sezon największych branżowych eventów, przy okazji których wydawcy gier mogą pochwalić się efektami swojej mozolnej pracy. Pandemia odcisnęła swoje piętno i opóźniła kilka ważnych premier, ale programiści wychodzą już na prostą. Za nami Summer Game Fest i ujawnienie najbardziej wyczekiwanej gry minionego roku.

Stało się! Długo wyczekiwany news dotyczący ogłoszonej w 2019 roku gry twórców Bloodborne, Sekiro oraz serii Dark Souls w końcu ujrzał światło dzienne. Na tydzień przed wydarzeniem zaczęły wypływać pierwsze plotki dotyczące szansy na pojawienie się nowego trailera na Summer Game Fest. Nie dawało to jednak żadnej gwarancji. Podobne głosy rozbrzmiały również przed The Game Awards pod koniec 2020, a skończyło się jedynie na wielkim zawodzie i uznaniu Elden Ring za najbardziej wyczekiwaną grę (na otarcie łez).

W gamerskiej społeczności kanał r/eldenring na reddicie – zrzeszający wyczekujących premiery gry – stał się swego rodzaju memem. Wygłodniali nowych wieści gracze bombardowali kolejne gale z ogłoszeniem nowych gier: spamowali czaty na livestreamach i prześladowali na Twitterze prowadzących, a także mających potencjalną wiedzę branżowych insiderów. Jedną z “ofiar” padł odpowiadający za organizację Summer Game Fest – Geoff Keighley.Premiera nowego gameplayu na SGF jest więc wielkim happy endem, ale też ogromnym osiągnięciem dla przedsięwzięcia Keighleya. 12 czerwca startuje znacznie większa gala E3 i fakt, że SGF wygrał z takim kolosem jest warty odnotowania. Elden Ring ma być największym dziełem stajni From Software. Fabuła gry powstawała we współpracy z Georgem R. R. Martinem. To może być najlepszy action-rpg w historii. Czy tak będzie? Przekonamy się 21 stycznia 2022.

Sprawdź teżElden Ring było zdecydowanie największym ogłoszeniem SGF, ale znajdzie się kilka wartych wspomnienia newsów dotyczących innych tytułów. Wśród nich znaleźć się musi Tiny Tina’s Wonderlands od twórców uwielbianej przez graczy serii Borderlands. Podobieństwo nie jest przypadkowe, jak zapowiadają autorzy gra czerpie sporo inspiracji ze znanego, osadzonego w komiksowym klimacie FPS-a. Zresztą zobaczcie sami.

W trakcie gali mogliśmy również usłyszeć Hideo Kojime, który ogłosił zbliżającą się wersję reżyserką Death Stranding w wersji na PS5. Nieźle prezentuje się także Evil Dead: The Game, w które będzie można zagrać nie tylko na większych konsolach, ale też na Switchu.Dla miłośników i miłośniczek gier w 2D, też mamy dobre wieści. Uznane przez graczy i krytyków Salt & Sanctuary doczekało się kontynuacji. W odróżnieniu do poprzedniej części jej następca otrzyma funkcję co-op pozwalającą na zabawę z innymi, to świetna nowina dla lubiących wyzwania.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone