Czytasz
Byliśmy tam: Weekendówka #52

Byliśmy tam: Weekendówka #52

weekend

Za nami kolejny marcowy weekend – głośne wernisaże, klubowa muzyka i elektryzujące koncert. Sprawdźcie, co działo się na mieście!

Weekend zaczęliśmy w czwartkowy wieczór, który przyniósł debiut Odsłuchów live. Progrefonik nadał swojemu stałemu cyklowi fizyczną formę, więc jeśli poszukujecie nowych muzycznych wrażeń i świeżych pomysłów – śledźcie temat. Na pierwszy ogień poszły dwa wschodzące projekty: bawiący się formą Mruwki, serwujący koktajl z post-internetu i zglitchowanych, psychodelicznych wizuali, a później Gaijin Blues – nowy projekt Pawła Klimczaka i Michała Szczepańca, blendujący spuściznę japońskiej popkultury z zachodnią muzyką taneczną, a to wszystko z wykorzystaniem żywych instrumentów!

weekend
fot. Andrzej Sieńkowski

Piątek? Podwójny wernisaż w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Temat wystaw Bezludna Ziemia i Forensic Architecture (powstałych w ramach projektu Plastyczność planety) niezwykle ważny i bardzo aktualny. Swoje prace przedstawiło kilkunastu artystów z całego świata, a głównym celem wystawy w CSW było zwrócenie uwagi na problem zmian klimatycznych i tego, w jaki sposób ludzie wpływają na otaczające ich środowisko. “Punktem wyjścia dla wystawy i całego projektu jest przekonanie, że antropogeniczne zmiany w planetarnym środowisku mogą przekształcać Ziemię w miejsce, w którym ludzie nie będą mogli żyć. Nie chodzi jednak o to, by wywoływać nastroje apokaliptyczne, gdyż może nas to wprowadzić jedynie na utartą ścieżkę wyczekiwania, paraliżując myślenie i działanie.”

Po wystawie wybraliśmy się do Nieba, gdzie zespół Clock Machine zaprezentował materiał z najnowszej płyty Prognozy. Później obraliśmy kierunek Jasna 1, aby wspólnie z kolektywem dype świętować ich szóste urodziny. W klubie, który znany jest z szerokiego spojrzenia na spektrum muzyki elektronicznej tym razem dominowało analogowe (i nie tylko) techno.

W sobotę słuchaliśmy Children of Zeus w ramach World Wide Warsaw. Duet z Manchesteru zagrał bardzo przyjemnie, bujająco i przebojowo. Na ogromny plus musimy zapisać świetny kontakt z publiką i niewymuszoną naturalność. Z Miłości przebiliśmy na Nowy Świat, gdzie w Centrum Bankowo-Finansowym odbywała się impreza zaprzyjaźnionego newonce.radio, na której poznaliśmy wiosenną ramówkę stacji. Wsród nowych prowadzących znaleźli się m.in. Mateusz Gessler, Kuba Wojewódzki, Witold Szabłowski, Jacek Sobczyński i Marek Fall oraz projekt kolekcje.

weekend
fot. Paweł Zanio/Solovsky.com

Część naszej ekipy bawiła się w nowym klubie 999, gdzie didżejskie stery przejęli Young Majli, Lutto Lento i Sega Bodega. Żeby tego było mało, ponownie słuchaliśmy dobrej klubowej muzyczki na Jasnej. Na barowej lekki tech-house’owe granie, a na głównej live acty polskich artystów. Świetne występy dali m.in. Michał Wolski, T A K A czy Sept i Violent.

Czego spodziewać się za tydzień? Kolejny weekend to moc koncertowych wrażeń. W Warszawie zagrają m.in. Skalpel, slowthai, Panxing czy Księżyc. Imprezowy urodzaj – Revive Festival, Anetha na Jasnej czy Laurent Garnier na Smolnej. W Krakowie Tańce na Szpitalnej z Siren DJs, koncerty Skalpela i Żabsona z Whitem 2115. Włodi z EP-ką Osad zagra w Poznaniu i w Trójmieście, a w Łodzi m.in. Clock Machine, Zeus i Lao Che. Widzimy się!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone