Czytasz
Byliśmy tam: Weekendówka #16

Byliśmy tam: Weekendówka #16

weekend x Rosalie.
Wracamy z naszą następną Weekendówką. Sezon klubowy trwa w najlepsze, a koncertowa mapa Polski prezentuje się naprawdę znakomicie. Impreza, wystawa czy koncert – jak spędzaliśmy ten mroźny przedwiosenny weekend? Przekonajcie się czytając poniższy tekst!

W tym tygodniu również przedłużyliśmy sobie weekend i zaczęliśmy od czwartkowego koncertu Rosalie. Wschodząca gwiazda polskiego r’n’b zagrała w Warszawie premierowy koncert promujący jej album Flashback. Ostatni rodzimy akcent festiwalu World Wide Warsaw to wypełniona po brzegi Jasna 1. Artystce na scenie towarzyszyli m.in. Ras i Jordah.

W piątek wróciliśmy na Jasną, gdzie odbywał się Brutaż z naszymi ulubionymi dziewczynami z Discwoman. Na scenie wystąpiły m.in. VTSS, We will fail i UMFANG, a klub pękał w szwach od ludzi spragnionych dobrej muzyki elektronicznej. Zahaczyliśmy także o Smolną, gdzie występowali DJ Boring oraz niemieckie trio FJAAK. We Wrocławiu spędziliśmy znakomity weekend w Uczuleniu – w piątek na zaproszenie regime przyjechała Lyzza, mieszkająca w Amsterdamie miłośniczka szybkich, post-clubowych brzmień zaprezentowała wspaniały secik, który wzbudził wśród zgromadzonych niemały zachwyt. 

Przed piątkowymi imprezami byliśmy też na spektaklu “Między nami dobrze jest” TR Warszawa w ATM Studio. Doskonała rzecz, szczególnie zachwycająca aranżacją techniczną – audiowizualny majstersztyk, do tego wyborne aktorstwo. Kolację jedliśmy w nowo powstałym Mięsnym na Saskiej Kępie – hit! Super lokal o niewielkich rozmiarach, zaaranżowany w klimacie oldskulowego sklepu mięsnego. Za typową ‘sklepową’ ladą dwóch chłopaków grało elektronicznego live’a, a samo jedzenie – niebo dla mięsożerców. Na plus przemiła obsługa, właściciel lokalu czarujący. Na deser i w ramach biforu – jak zwykle smaczne drinki w Piekle.  

Sobota również obfitowała w ciekawe wydarzenia. Doskonale bawiliśmy się na kolejnej imprezie naszych przyjaciół z newonce. Tym razem launch party dotyczyła kolejnego niuansowego medium – radia. Na scenie wystąpili m.in. Włodi, Otsochodzi ze Smolastym, Tuzza czy jako wisienka na torcie – Wojtek Sokół oraz powracająca po latach Zipera. Radio już hula, póki co możecie słuchać dobrej muzyki TUTAJ, a już niebawem rozpoczną się autorskie audycje. Będzie słuchane!

Wpadliśmy również na sąsiedzki Revive Festival. Musimy przyznać, że była to techno rewelacja: fantastycznie zorganizowany i nagłośniony mały festiwal z doskonałą muzyką. A bogaty line-up naszpikowany gwiazdami zagranicznej elektroniki, a także czołówką polskich DJ-ów. Magiczne miejsce, z wypiekami czekamy na następną edycję! W tym samym czasie na Jasnej odbywała się impreza z udziałem niezwykle ciekawego producenta, jakim jest Gunnar Haslam. Tam również było bardzo ziomalsko i klimatycznie. Przystanek Wrocław – pierwsze urodziny cyklu Acidtropicalia w bardzo lokalnej atmosferze – gwiazdą wieczoru bez wątpienia był Janurz, jak zwykle zachwycający różnorodną selekcją i bezbłędnym winylowym miksem.

Rosalie. x weekend
fot. Paweł Zanio / solovsky.com

W niedzielę musieliśmy zwolnić, aby w odpowiednim nastroju i kondycji zmierzyć się z pracowitym tygodniem. Odpoczywaliśmy w domowym zaciszu, a jedyną atrakcją był koncert Maniuchy i Ksawerego w Domu Kultury Zacisze. Jak widać, weekend zakończyliśmy na spokojnie i pełni sił.

Kolejny weekend zapowiada się równie intensywnie. W Barze Studio czeka na nas showcase francuskiego labelu Les Yeux Orange, na Jasnej pojawi się Etapp Kyle, a pod PGE Narodowym rusza sezon foodtruckowy z Żarciem na Kółkach w roli głównej. Dobre imprezki i pyszne jedzenie, czyli to, co lubmy najbardziej. Do tego Targi Małych Wydawnictw w Pogłosie i plany mamy ułożone. Widzimy się na szlaku!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone