Czytasz
Byliśmy tam: Weekendówka #26

Byliśmy tam: Weekendówka #26

weekend

Lato w pełni, chociaż piękna pogoda tym razem nie dopisała, ale i tak bawiliśmy się przednio. Zamiast długich spacerów wybraliśmy wypad do klubu i koncerty. Co poza tym robiliśmy w weekend? Sprawdźcie nasz tekst! 

 

Przyznajemy, że ostatnio zdarza nam się zaczynać weekend dzień wcześniej. Tym razem wybraliśmy się na czwartkowy koncert BNNT, którzy dali w FINIE pokaz muzycznej siły i jak zwykle wprawili zebranych w osłupienie. Jeśli jeszcze nie widzieliście ich na żywo – koniecznie do nadrobienia!
 
W piątek zaczęliśmy mini maraton imprezowy. Na Smolnej wydarzenie, jakich w tym sezonie tam nie widzieliśmy – Laurel Halo oraz Objekt. Wspaniała odtrutka od wszechobecnego techno i oklepanych rytmów 4/4. Oboje zagrali rewelacyjne i bardzo taneczne sety. Oby więcej takich bookingów!

 
Osobny akapit należy się Instytut Festival, który odbywał się w Garnizonie Modlin. Pogoda niestety nie dopisała organizatorom i imprezowiczom. Spore nazwiska w line-upie: Nina Kraviz, Chris Liebing czy Marcel Dettmann, a do tego ciekawa polska reprezentacja. Najwięcej ludzi zgromadziła jednak Rave Stage, również z powodu cieplejszej temperatury. Do poprawki: brakowało różnorodności, która chyba powinna być podstawą każdego festiwalu. Z plusów – pierogi w strefie VIP – były ruskie i z kapustą, te drugie lepsze. Dodatkowo – fajny pomysł z wystawą obrazów w tamtejszych pomieszczeniach. 
 
Sobotnia impreza w Chmurach odbyła się pod hasłem Just Jukin – o najlepszą selekcję w tempie 160BMP zadbali reprezentanci ekipy Polish Juke (m.in. Baby Meelo czy COMOC). Zaangażowanie osób obecnych na parkiecie udowodniło, że chicagowski footworkowy format sprawdza się u nas znakomicie.
weekend
fot. Nowotniak/Instytut Festival
Z jedzeniowych miejsc – sprawdzaliśmy, co do zaoferowania ma nadwiślański Grunt i Woda. Sezon na szparagi powoli dobiega końca, także nie mogliśmy oprzeć się pokusie sprawdzenia ich w Gruncie. Dania główne? Pyszne kluski śląskie z pokrzywą i serem bursztyn, a także szczupak z warzywnym consomme zrobiły na nas wrażenie! Będziemy tu wracać, tym bardziej, że to miejsce przyjazne zarówno dorosłym, jak i najmłodszym.
 
Przyszły weekend będzie stał pod znakiem mocnych festiwali. Na Śląsku będzie odbywać się Tauron Nowa Muzyka, podczas którego zagrają m.in. Arca, Fever Ray czy Ben Frost. W Lublinie Wschód Kultury – Inne Brzmienia, gdzie headlinerami są George Clinton i Atar Teenage Riot. Na Barce odbędzie się Światło oraz release party nowej płyty Pejzażu z The Very Polish Cut Outs. Długi weekend? Wpadnijcie we czwartek do DZiKa, gdzie odbędzie się pierwszy w tym sezonie Super Sam +1. Widzimy się!
cover fot. Nowotniak / Instytut Festival
 

Sprawdź też
Shanghai Qiutian

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone