Czytasz
TNMK 2022 z kolejnym ogłoszeniem: VRIL, Andy Stott, Donato Dozzy…

TNMK 2022 z kolejnym ogłoszeniem: VRIL, Andy Stott, Donato Dozzy…

tnmk 2022

Potężny skład didżejów i producentów niebanalnej elektroniki dołącza do składu tegorocznej 17. edycji festiwalu!

Między 21 a 24 lipca w Katowicach wystąpią m.in. gwiazdy techno Donato Dozzy, Vril, słynący z niepowtarzalnego brzmienia Andy Stott i  Rival Consoles, a także szokujący tempem i wizerunkiem Lorenzo Raganzini. Sprawdźcie również poprzednie ogłoszenia.

Niewielu djów i producentów może poszczycić się tak szerokim i powszechnym uznaniem w świecie techno, jak Donato Dozzy. Włoski artysta zachwyca działając solo oraz w popularnym duecie Voices From The Lake. Techno w jego wykonaniu to hipnotyczne pejzaże, które zabierają słuchacza w głęboką podróż. W lipcu zagra w Katowicach długi set, pełny zaskakujących zwrotów akcji i niespodzianek.

Z kolei Andy Stott unika jednoznacznej klasyfikacji. Płynnie porusza się od zmutowanego house, przez unikalne podejście do grime, po szalony footwork. Głębokie, wielowarstwowe struktury jego produkcji zachwycają dziwacznym pięknem. W 2021 roku opublikował świetne przyjęty album „Never The Right Time”. Podczas występów na żywo korzysta głównie z hardware, porzucając klubowy wymiar twórczości, by zaprezentować złożone narracje muzyczne. Możemy spodziewać się niespodziewanego, bo również w Katowicach artysta wystąpi w formule live.

Wysublimowane, eteryczne dźwięki zaprezentuje londyński producent Rival Consoles. Artysta bywa porównywany do takich kompozytorów, jak Nils Frahm i Peter Broderick. Podobnie jak oni łączy tradycyjne, akustyczne brzmienia z dźwiękami syntezatorów i komputerów, nadając im duszę i jedyną w swoim rodzaju atmosferę. Jego koncert na Tauron Nowa Muzyka Katowice będzie pięknym spotkaniem z bardziej wrażliwą stroną elektroniki.

Sprawdź też

Zdecydowanie innego rodzaju doznania zapewnią VRIL i Lorenzo Raganzini. Obaj słyną z dostarczania najintensywniejszych przeżyć na parkiecie i nie inaczej będzie podczas 17. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. VRIL wystąpi w formule live, podczas której stworzy huczący dźwiękiem pejzaż o zapętlonej perfekcji. Jego produkcje obejmują szeroki zakres ambientu, IDM, techno i electro. Najmocniejsze brzmienia w tym ogłoszeniu zaproponuje Lorenzo Raganzini, Włoch, który mieszka i tworzy w Barcelonie. Artysta uwielbia agresywne i brudne techno. Raganzini szokuje także wizerunkiem, bo bardziej przypomina cyberpunkowego blackmetalowca niż ravera. Na festiwalu nie zabraknie potężnej energii z imprez HEX, którą można było doświadczyć m.in. podczas pikantnej sesji Boiler Room.

KUP BILETY NA TNMK 2022

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone