Czytasz
Carpigiani poleca: najciekawsze single ubiegłego tygodnia #20

Carpigiani poleca: najciekawsze single ubiegłego tygodnia #20

Carpigiani Jessie Ware Fiona Apple single zostań w domu

Skoro jest poniedziałek, to wiecie co Was czeka, a mianowicie krótki przegląd najlepszych singli z zeszłego tygodnia. Dzisiaj same łakocie, smacznego.

Czy nowa Fiona Apple to rzeczywiście album doskonały? Czy warto było czekać na powrót Jessie Ware? Czy są jeszcze kraje, o których muzyce nie pisał Wojtek Sawicki? Na te wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi poniżej, a co najważniejsze, posłuchacie najlepszych singli ubiegłego tygodnia powered by Carpigiani.

Fiona Apple – I Want You To Love Me

Fiona? Fajna, fajna, ale akurat ta nowa płyta sytuuje się dość daleko od strefy moich muzycznych zainteresowań. Doceniam ten ambitny amalgamat art-popu, kabaretu, Toma Waitsa i wodewilu, ale wydaje mi się, że sprawdziłby on się lepiej na Broadwayu niż na liście Carpigiani. Niemniej to tylko moje zdanie, Wy możecie mieć inne.

Ryan Hemsworth – Sun Up

Kanadyjskiemu producentowi najwyraźniej uderzyła wiosna do głowy, bo wrzucił do sieci słoneczny hałsik, który podaje rękę fourtetowskiej indietronice, wonky i post-trance’owi. Żwawy, a zarazem trochę melancholijny utworek do wielokrotnego użytku, szczególnie w kwietniu.

Lido Pimienta – Te Queria

O muzyce z Kolumbii chyba jeszcze nie było na Carpigiani. Jednak za sprawą kolorowej, cyfrowej cumbii Lido Pimienty nadarza się znakomita sytuacja, żeby to zmienić. I tak też czynię, bo ten latynoski, art-popowy numerek przenosi mnie do świata, w którym nie ma miejsca na zmartwienia i wszystko jest z lukru.

Oklou – SGSY

Dawno nie słyszałem czegoś tak bliskiego wyśmienitej twórczości Jensen Sportag (jeśli ktoś nie kojarzy, to polecam sprawdzić EP-kę Pure Wet i album Stealth Of Days), dla której swego czasu straciłem głowę. Oklou w poniższej, zawieszonej między snem a hauntologiczną jawą piosence delikatnie opatula nostalgiczne alt-r’n’b microhouse’ową, digi-synth-funkową powłoczką. Zakochałem się od pierwszego odsłuchu!

Jessie Ware – Ooh La La

Podoba mi się ostra, oszczędna produkcja tego boogie/newjackswingowego wymiatacza. Mógłby to nagrać Prince, ale zrobiła to Jessie i też jest świetnie.

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od innych osób

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone