Czytasz
Centrum Kultury Filmowej zaprasza młodych widzów na seanse

Centrum Kultury Filmowej zaprasza młodych widzów na seanse

Rozpoczęcie roku szkolnego nie musi kojarzyć się jedynie z przykrymi obowiązkami! Dzieciaki zainteresowane kinem mogą skorzystać z bogatej oferty jesiennych wydarzeń organizowanych przez warszawskie Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. W programie: pokazy rozmaitych filmów, warsztaty z animacji poklatkowej i premiera dwóch seriali dokumentalnych.

10 września w placówce położonej przy stołecznych Al. Ujazdowskich zainaugurowano jesienny cykl warsztatów połączonych z pokazami filmów. Na pierwszy ogień poszedł Salvador Dali Eldiyara Madakima, czyli kameralna opowieść o Orozbeku – chłopcu kochającym rysować. Tuż po seansie widzowie wykonali kolaże inspirowane krajobrazami Kirgistanu i twórczością tytułowego malarza. Wszystko odbyło się pod czujnym okiem Anny Szary – doświadczonej historyczki sztuki i edukatorki.

Centrum Kultury Filmowej
kadr z filmu „Bezgłośne echo” prezentowanego w ramach warsztatów rodzinnych / fot. materiały prasowe

Blisko natury… i meteorytów

Salvador Dali był dobrym wprowadzeniem do tego, co w najbliższym czasie czeka na gości Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. 17 września młodzi widzowie zobaczą Niczego się nie boję Marity Mayer i Dzieci ze Wszystek Większych Petra Mischingera. W pierwszej z krótkometrażówek niejaka Vanja poskramia strach, będąc tygrysem, zaś w drugiej opowiedziano o lądowaniu kosmicznego meteorytu. Na kolejne tygodnie zaplanowano za to produkcje poświęcone życiu w dżungli (Dzieci znad rzeki Pataszy), szalonemu konkursowi muzycznemu (Bezgłośne echo) oraz tajemniczemu kamieniowi (Luce i Kamień). Dzieciaki wraz z bohaterami Latających dmuchawcom przyjrzą się z kolei życiu mleczów, a także drzewek brzoskwiniowych (Brzoskwiniowy ogród) i pewnej wiekowej rośliny (Wierzba).

Centrum Kultury Filmowej
kadr z filmu „Wierzba” prezentowanego w ramach warsztatów rodzinnych / fot. materiały prasowe

W kinie dookoła świata

Sobotni cykl to nie wszystko, co proponują włodarze stołecznej placówki tej jesieni. Nauczyciele mogą zapisywać grupy licealistów na bezpłatne warsztaty edukacyjne. Dzięki nim uczniowie poznają bliżej sylwetkę pierwszego premiera wolnej Polski, Tadeusza Mazowieckiego i zorientują się, dlaczego warto spróbować swoich sił w aktywizmie. Spotkania poświęcone społeczeństwu obywatelskiemu odbędą się w dniach 15 września – 4 października. Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy jednocześnie nie zapomina o rozwoju platformy streamingowej VOD Warszawa. Już teraz pojawiły się tam dwa seriale dokumentalne adresowane do młodych widzów. 10-odcinkowe Dzieci z Jedwabnego Szlaku opowiadają o mieszkańcach krajów położonych na trasie dawnego traktu handlowego łączącego Chiny z Azją Południowo-Zachodnią i Europą. Sport Kids. Młodzi Sportowcy to z kolei gratka dla tych, którzy mają w sobie ducha rywalizacji i lubią pokonywać własne słabości.

Spektakle teatralne dla dzieci? Mamy dla Was kilka propozycji

Czujecie, że Waszym pociechom przypadnie do gustu któraś z odsłon warsztatów? Tylko jeden krok dzieli Was od zakupu biletów (w cenie 15 zł) i zapewnienia im weekendowych filmowych wrażeń. Więcej szczegółów poświęconych cyklowi znajdziecie na stronie internetowej warszawskiej placówki.

Sprawdź też

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone