Czytasz
Zastrzyk serotoniny, ludzkie demony i nowy Jan Klata, czyli grudniowe premiery w warszawskich teatrach

Zastrzyk serotoniny, ludzkie demony i nowy Jan Klata, czyli grudniowe premiery w warszawskich teatrach

teatr

Ten rok obfitował w masę świetnie zrealizowanych, szeroko komentowanych i poruszających premier. Na szczęście przed nami jeszcze grudzień, a co za tym idzie – nie koniec teatralnych doznań!

Jeśli wciąż za mało Wam teatralnych przeżyć na ten rok, to skorzystajcie z okazji i wybierzcie się na którąś z premier zaplanowanych na grudzień. Wybraliśmy kilka, dla których zdecydowanie warto wygospodarować czas w kalendarzu.

Matka Joanna od Aniołów / Nowy Teatr

Znakomity reżyser teatralny Jan Klata, w spektaklu stworzonym na podstawie opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza, zapewni widzom spektakularną konfrontację dobra i zła. Premierowy pokaz odbędzie się 30 listopada, ale już od dawna da się wyczuć atmosferę oczekiwania i zniecierpliwienia wśród głodnych wrażeń sympatyków teatru. Spektakularne ludzkie upadki i zło, które nosimy w sobie zaprezentują na scenie m.in. Bartosz Bielenia, który po swojej roli w “Bożym Ciele” jest jedną z najgłośniejszych postaci wśród polskich aktorów, a także Ewa Dałkowska, Maciej Stuhr i Jacek Poniedziałek. Czy spektakl okaże się najważniejszą premierą tego roku?

Zobacz wszystkie zbliżające się wydarzenia w Nowym Teatrze!

Diabły / Teatr Powszechny

…jak już w temacie zła jesteśmy. 6 grudnia w Teatrze Powszechnym odbędzie się premiera spektaklu Agnieszki Błońskiej, opowiadającego o stosunku Kościoła Katolickiego do kobiet. Twórcy “Diabłów” mówią o trwającej dwa tysiące lat “krucjacie”, starając się przy tym znaleźć jej źródła, przejawy i i konsekwencje. O życiu w patriarchalnym społeczeństwie na scenie wypowiedzą się zarówno Ojcowie Kościoła, jak i współczesne kobiety oraz mężczyźni. Zapowiada się kolejna mocna sztuka z ważnym przekazem, czyli jak na Powszechny przystało.

Serotonina / Teatr Studio

“Serotonina” Michela Houellebecqa bezsprzecznie jest jedną z najgłośniejszych powieści kończącego się powoli roku. Czy dobrą? Tutaj głosy są już podzielone. Adaptację książki będziemy mogli zobaczyć na deskach Teatru Studio za sprawą spektaklu Pawła Miśkiewicza. Zarówno w oryginalnej “Serotoninie”, jak i w tej warszawskiej, głównym tematem akcji będzie depresja i jej doświadczenie – powolne umieranie cząstek człowieka za życia oraz rozrastanie się bolesnej pustki. Brzmi jak coś, czego powinniśmy doświadczyć na własne oczy.

Sprawdź też

Berek / Teatr Żydowski

Twórcy spektaklu za pomocą materiałów dokumentalnych stworzą dla nas panoramę zaangażowania ludności Żydowskiej w zbrojną walkę o wolność Polski. O zapomnianych bohaterach opowie w swoim spektaklu Maja Kleczewska, a galeryjna przestrzeń “Berka” zaprojektowana przez Zbigniewa Liberę będzie miejscem dostępnym dla każdego. Staniemy się częścią spektaklu, zadecydujemy które jego części chcemy zobaczyć i ile mają one potrwać. Będziemy poddawani wpływom aktorów, nowych mediów oraz muzyki, więc zapowiada się ciekawe wyzwanie. Premiera już 7 grudnia!

Zaplanuj wyjście do teatru z Going. – sprawdź także inne głośne spektakle!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone