Czytasz
Domówka: 5 pytań do Kovvalsky’ego

Domówka: 5 pytań do Kovvalsky’ego

Kovvalsky Domówka zostaje w domu DJ wywiad Going.
https://soundcloud.com/pagtlv/pag045-kovvalsky

Siedzimy w domach, oglądamy filmy, seriale i czytamy książki. Dużo pracujemy w opcji zdalnej, a w wolnym czasie chętnie sięgamy po live streamy, koncerty prosto z czyjegoś pokoju, czy sesje jogi.

Postanowiliśmy, że w cyklu Domówka będziemy pytać artystów, ludzi kultury i kreatywnych o to, jak sobie radzą z obecną sytuacją, jak zmieniła ich tryb życia, w jaki sposób możemy okazywać wsparcie tym, których sytuacja zawodowa się pogorszyła. Po pierwszym wywiadzie z Dtekkiem, przyszedł czas na didżeja, rezydenta i bookera Jasnej 1Kovvalsky’ego.

Jak wygląda obecnie twój plan dnia? 

Staram się wstawać podobnie, jak przed czasem pandemii, czyli około 9 rano. Następnie ćwiczę sobie w domu przy użyciu maty i rollera (bardzo polecam to urządzenie!), oddaje się porannej toalecie oraz jem śniadanie. Po tych klasycznych, porannych rytuałach siadam do pracy. Wbrew pozorom, jako booker klubu Jasna 1, wcale nie mam jej obecnie mało. Praca nie należy do najprzyjemniejszych, bo opiera się teraz głównie na odwoływaniu wcześniej wypracowanych bookingów i dogadywaniu możliwie satysfakcjonujących zwrotów. Mam też regularne spotkania online z naszym całym zespołem, podczas których wspólnie ustalamy zadania, którym możemy się oddać w czasie kiedy klub jest zamknięty.

Akcja Bilet Wsparcia – kup cegiełkę i pomóż Jasnej 1 oraz pozostałym organizatorom!

Po pracy przychodzi czas na drugi posiłek (zacząłem gotować sobie nie tylko śniadania!) oraz czynności związane bardziej z moją aktywnością didżejską. Przesłuchuję dużo muzyki, a najciekawsze znaleziska kupuję, najczęściej za pośrednictwem Bandcampa. Przyznam się, że płyt w czasie kryzysu raczej nie kupuję, ale niedługo będę musiał zrobić chociaż symboliczne zakupu w SideOne (będzie to chyba pierwsze zamówienie z przesyłką w historii mojej długoletniej, bliskiej relacji z S1). Jest to dla mnie bardzo ważne miejsce (społeczność, nieodłączna część naszej sceny), które mocno przyczyniło się do ukształtowania mojego muzycznego gustu. Trzeba je teraz szczególnie wspierać, bo obecna sytuacja zdecydowanie nie ułatwia mu życia. W domu mam cały sprzęt didżejski, staram się mniej więcej co drugi dzień trochę sobie pograć. Ciekawsze przejścia zapisuję na kartce, którą wykorzystuje później przy nagrywaniu miksów.

W zasadzie jedyną osobą, z którą się regularnie widuję jest mój Sąsiad, który wpada do mnie prawie każdego wieczora, ale o tym trochę więcej później… Dzień kończę słuchając podcastu (polecam bardzo: Śledztwo Pisma oraz Dział Zagraniczny dostępne np. na Spotify), oglądając film lub czytając książkę. Idę spać najpóźniej o 1 w nocy.

Jeszcze jedna sprawa: nie zapominajmy o naszych bliskich, z którymi nie możemy się teraz widywać, ale możemy się z nimi komunikować na wiele sposobów! Rozmowy telefoniczne i video konferencje z rodziną i przyjaciółmi to jedna z najczęstszych czynności wypełniających mój plan dnia.

Jest jakieś zajęcie, na które wcześniej brakowało czasu, a teraz możesz się mu poświęcić? 

Tutaj wrócę do mojego Sąsiada, którego serdecznie pozdrawiam! Tak się składa, że Sąsiad zajmuję się na co dzień muzyką i ma kilka ciekawych syntezatorów. Na wyjątkowy czas kwarantanny zdecydowaliśmy się na przeniesienie wyżej wspomnianych sprzętów do mojego mieszkania i zorganizowanie sobie małego, domowego studia. W ten sposób znalazłem w końcu czas na swoje pierwsze kroki związane z muzyczną produkcją, oswajam się z interfejsem syntezatorów i programu Ableton. Nie ukrywam, że z jednej strony bardzo mnie to cieszy, a z drugiej jestem przerażony ilością możliwości, jakie dają te wszystkie maszyny (na szczęście Sąsiad bardzo pomaga, za co jestem mu niezmiernie wdzięczny).

Oprócz aktywności “studyjnych” staram się tworzyć didżejskie miksy, których nagrywałem ostatnio zdecydowanie za mało. Pierwszy już się ukazał na kanale moich przyjaciół z Tel Avivu, odpowiedzialnych za największy cykl imprez LGBTIQ+ na Bliskim Wschodzie PAG TLV – możecie ich kojarzyć z kilku gościnnych wizyt na Jasnej. Staram się również dzwonić do moich znajomych, z którymi dawno nie miałem kontaktu, myślę że to idealny czas na działania tego typu.

Czy siedzenie w domu wpływa w jakiś sposób na twoją kreatywność?

Niestety wpływa raczej negatywnie. Do wzrostu mojej kreatywności najbardziej przyczyniają się częste podróże, które obecnie są zupełnie niemożliwe oraz regularne aktywności na zewnątrz, które są teraz bardzo ograniczone.

Czy planujesz koncertowy/didżejski stream live? Jeśli tak – kiedy, jeśli nie – dlaczego?

Prędzej czy później planuję, nawet już wstępnie zainteresowałem się kwestiami technicznymi w moim domu. Jako Jasna będziemy streamować sety prosto z mieszkań naszych ukochanych rezydentów, ale o tym dowiecie się więcej wkrótce.

W jaki sposób powinniśmy teraz wspierać artystów?

Ograniczę to pytanie do swojego środowiska muzycznego. Starajmy się w miarę możliwości kupować muzykę, merch od naszych ulubionych artystów. Najlepiej bezpośrednio od nich jeżeli istnieje taka możliwość lub przez wcześniej wspomniany Bandcamp. Nie zapominajmy również o małych, lokalnych przedsiębiorstwach, które od lat mocno wspierają naszych, lokalnych artystów, takich jak sklep z płytami SideOne.

Na końcu wspomnę o tematyce szczególnie mi bliskiej, czyli klubach. To naprawdę wyjątkowo ciężki czas dla naszych ulubionych miejsc, ich działalność została zamrożona z dnia na dzień, a wysokie, comiesięczne koszty stałe pozostały bez zmian. Jako dyrektor artystyczny Jasnej szczególnie zachęcam do wzięcia udziału w akcji Going. Bilet Wsparcia. Nie pozwólmy zamknąć się klubom, które regularnie pozwalają nam zapominać o problemach dnia codziennego!

Zachęcam również do dołączenia do naszego wydarzenia: J1 | Antidotum. Będzie to pierwsza impreza na Jasnej po czasie pandemii, która odbędzie się w bliżej nieokreślonej dacie, pozwalającej na bezpieczne otworzenie klubu. Na trzech salach zagrają nasi rezydenci i przyjaciele. Poniżej znajdziecie playlistę o bliźniaczej nazwie, którą stworzyłem, aby umilić Wam ten dziwny czas w oczekiwaniu na antidotum.

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj dużych zgromadzeń i skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone