Czytasz
Domówka: 5 pytań do Dtekka

Domówka: 5 pytań do Dtekka

Dtekk Domówka Going. zostaje w domu wywiad

Siedzimy w domach, oglądamy filmy, seriale i czytamy książki. Dużo pracujemy w opcji zdalnej, a w wolnym czasie chętnie sięgamy po live streamy, koncerty prosto z czyjegoś pokoju czy sesje jogi na odległość.

Postanowiliśmy, że w nowym cyklu Domówka będziemy pytać artystów, ludzi kultury i kreatywnych o to, jak sobie radzą z obecną sytuacją, jak zmieniła ich tryb życia, w jaki sposób możemy okazywać wsparcie tym, których sytuacja zawodowa się pogorszyła. Na pierwszy rzut – 5 pytań, na które odpowiedział Dtekk, didżej, promotor, współorganizator białostockiego festiwalu Up To Date i gospodarz klubu FOMO.

Jak wygląda obecnie twój plan dnia?

Plan dnia jest ostatnio jakimś abstrakcyjnym konceptem… Przed pandemią byłem bardzo dobrze zorganizowanym człowiekiem, z planem zajęć na kilka dni do przodu. Goniłem przez dni odhaczając jedno zadanie po drugim, a teraz wszystko to przestało mieć znaczenie. Ostatnio nawet nie nastawiłem budzika. Takie plany dnia jak wcześniej obecnie nie istnieją, teraz są tylko reakcje na kolejne doniesienia i próby utrzymania się na powierzchni.

Akcja Bilet Wsparcia – kup cegiełkę i pomóż FOMO oraz pozostałym organizatorom!

Jest jakieś zajęcie, na które wcześniej brakowało czasu, a teraz możesz się mu poświęcić? 

Na razie pochłaniają mnie myśli i kontemplacja nad tym, co było poza moim zasięgiem w czasach, gdy tak intensywnie pracowałem. Teraz nie jestem w stanie tak pracować, więc naturalnie pojawiło się więcej przestrzeni na przemyślenia i jest to zdecydowanie najlepsze, co wypływa z tej sytuacji. Zauważam to, co umykało mi w codziennej gonitwie i staram się dostosować do nowego stanu.

Czy siedzenie w domu wpływa w jakiś sposób na twoją kreatywność?

Długo nie czułem chęci np. na nagrywanie podcastów. Pomysły w ogóle się nie pojawiały, bo w głowie były tylko zawalone deadline’y na ich nagranie. Teraz pojawia się chęć do próbowania nowych rzeczy, chęć pokazania czegoś, co siedzi we mnie. Brakuje mi ludzi i ich energii, ale póki co siedzenie w domu ma też swoje dobre strony.

Dtekk Domówka Going. zostaje w domu wywiad
fot. Up To Date Festival/FB

Czy planujesz koncertowy/didżejski stream live? Jeśli tak – kiedy, jeśli nie – dlaczego?

Niedawno miałem okazję zagrać ośmiogodzinny stream dla Up To Date Festival mający na celu zachęcenie ludzi do pozostania w domach. Było przy tym tyle radości i satysfakcji, że na pewno podejmę się jeszcze niejednego grania na streamie.

W jaki sposób powinniśmy teraz wspierać artystów?

Cieszę się, że pojawia się już dużo inicjatyw mających na celu wsparcie artystów, chociażby w postaci streamów, za pośrednictwem których można wpłacać datki. Wspieranie zbiórki, zakup muzyki na Bandcampie, czy w jakimkolwiek innym sklepie to też dobre pomysły. Brakuje rozwiązań systemowych; niestety środowisko związane ze sceną muzyki elektronicznej raczej nie jest wystarczającą siłą, by wpłynąć na decyzje rządu, ale mam nadzieję, że los artystów zostanie jakoś zabezpieczony i że my będziemy mogli również z tego skorzystać.

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem.

– zachowaj co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

– unikaj dużych zgromadzeń i skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590.

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone