Czytasz
Domówka: 5 pytań do Piernikowskiego

Domówka: 5 pytań do Piernikowskiego

Piernikowski Going. Domówka zostaje w domu

Siedzimy w domach, oglądamy filmy, seriale i czytamy książki. Dużo pracujemy w opcji zdalnej, a w wolnym czasie chętnie sięgamy po live streamy, koncerty prosto z czyjegoś pokoju, czy sesje jogi.

Postanowiliśmy, że w cyklu Domówka będziemy pytać artystów, ludzi kultury i kreatywnych o to, jak sobie radzą z obecną sytuacją, jak zmieniła ich tryb życia, w jaki sposób możemy okazywać wsparcie tym, których sytuacja zawodowa się pogorszyła. Kolejnym gościem naszego cyklu jest Piernikowski, znany z duetu Syny, wcześniej rapujący w Napszykłat, autor trzech solowych albumów, z czego ostatni, Best of moje getto, był jednym z ciekawszych albumów ubiegłego roku.

Piernikowski Going. Domówka zostaje w domu

Jak wygląda obecnie twój plan dnia?

Czas zlewa mi się w jakiś nieokreślony kształt. Przez pierwszy tydzień siedzenia w chacie ustaliłem sobie jakiś tam harmonogram, ale szybko stracił on sens. Śniadanie, obiad i kolacja to taki fundament, którego próbuję się trzymać. 

Jest jakieś zajęcie, na które wcześniej brakowało czasu, a teraz możesz się mu poświęcić? 

Nigdy nie siedziałem tyle w domu. Piekę ciasta i nawet spoko to wychodzi.

Czy siedzenie w domu wpływa w jakiś sposób na twoją kreatywność?

Odkrywam miejsca, których wcześniej nie widziałem w domu. Dużo patrzę przez okno i obczajam co się dzieje na podwórku. Poznałem tygodniowy harmonogram wywożenia śmieci i rozpoznaję, który sąsiad podjeżdża autem do domu. Namalowałem kilka pejzaży akwarelami. Nie uważam, że konkretna sytuacja wpływa na moją kreatywność tylko czuję, że ona jest we mnie gdziekolwiek jestem. Zawężenie przestrzeni tym bardziej wyostrza widzenie rzeczy.

Piernikowski Going. Domówka zostaje w domu

Czy planujesz koncertowy/didżejski stream live? Jeśli tak – kiedy, jeśli nie – dlaczego?

Nie oglądam live streamów, bo po kilku sekundach się na maksa nudzę, ale w tej sytuacji to jedyna możliwa forma live’u. Coś planuję, ale nie znam daty.

W jaki sposób powinniśmy teraz wspierać artystów?

Wydaje mi się, że teraz najważniejsza jest wspólnotowa świadomość, że wszyscy jesteśmy na jednej łodzi, bez względu na to, czym się zajmujemy. Przy braku pomocy systemowych pomocy musimy wzajemnie liczyć na siebie. Także jeśli cenisz jakiegoś artystę to kup coś od niego, albo przyłącz się do jakiejś akcji. To nie poleci w próżnię, to wróci.

Sprawdź też
Ellen Allien, mat. promocyjne

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1 metr odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj dużych zgromadzeń i skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone