Czytasz
Duet Matylda/Łukasiewicz stworzył nową wersję hitu “Nie stało się nic”

Duet Matylda/Łukasiewicz stworzył nową wersję hitu “Nie stało się nic”

Całkiem niedawno premierę miał drugi sezon słuchowiska Mierzeja autorstwa braci Miłoszewskich, którego 1. część stała się Bestsellerem Empiku. W owym audiotrillerze mogliśmy usłyszeć m.in. nową wersję hitu z lat 90. która właśnie otrzymała dedykowany teledysk.

Matylda Damięcka i Radek Łukasiewicz dali się poznać słuchaczom na początku tego roku, prezentując utwór Matka, zapowiadający jednocześnie ich pierwszą wspólną płytę. Za podkład muzyczny i produkcję odpowiada Łukasiewicz, a zarówno śpiew, jak i reżyseria teledysków należą do Matyldy. Krążek ma zadebiutować już w październiku i ma składać się z 10 numerów. 

Do tej pory zostało wydanych pięć singli – wspomniany wyżej Matka, Zamknąć, Mężczyźni oraz Nudny rok. Wśród singli znajduje się oczywiście także nowa aranżacja popularnej piosenki Nie stało się nic Roberta Gawlińskiego, której oryginał powstał ponad 26 lat temu. Nowa odsłona tegoż utworu prezentuje klimat kompletnie różniący się od oryginału. Zamiast żywych rockowych brzmień, doświadczymy mrocznego electro-popu, genialnie oddającego nastrój nowego sezonu słynnego audiothrillera.

Interesował nas utwór z wyraźnym tekstem i historią, którym moglibyśmy się pobawić muzycznie, zmienić go. Jest to piosenka, która była hitem, gdy byliśmy nastolatkami. Sentymenty na nas mocno działają. Chcieliśmy uwspółcześnić ten utwór brzmieniowo i opowiedzieć tę historię tak, jakby była napisana dziś – mówi Radek Łukasiewicz.

“Nie stało się nic”

Bracia Miłoszewscy powracają

Słuchowisko Mierzeja 2. Ostatni przypływ kontynuuje historię rozpoczętą w pierwszym sezonie. W rolach głównych znów znajdziemy Mateusza Damięckiego, Karolinę Gorczycę i Annę Smołowik. Według twórców opowiedziana tu historia jest jeszcze bardziej mroczna i bardziej dramatyczna od poprzedniej. Ten 8-odcinkowy serial jest thrillerem z krwi i kości i zapewnia masę emocji, głównie za sprawą nieustannej akcji i historii bohaterów. 

Tło fabularne drugiej części to porwanie Roberta Kąkola (Mateusz Damięcki), który obecnie posiada w swoim organizmie poszukiwaną wcześniej substancję. Bohaterowie muszą ruszyć mu na pomoc i ścigać przestępców zmierzających z uprowadzonym mężczyzną na wschodnią granicę kraju. Zosia, dzięki posiadanej przez siebie próbce, próbuje ustalić czym jest owa substancja i dowiedzieć się czegoś o jej właściwościach. Historii w tle towarzyszy również wątek miłosny, dodający dodatkowej dramaturgii. Całość można przesłuchać w aplikacji Empik Go.

Sprawdź też
Belmondawg EP

Sprawdź też: Wsłuchani w literaturę, czyli audycje i podcasty o książkach

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone