Czytasz teraz
Premiera HBO MAX, oscarowe szlagiery i mocne dokumenty
Kultura

Premiera HBO MAX, oscarowe szlagiery i mocne dokumenty

hbo max

Już we wtorek 8. marca zadebiutuje w Polsce usługa HBO MAX. Jeden z największych streamingów z treściami wideo przejdzie w związku z tym długo wyczekiwaną rewolucję.

Co się zmieni z wejściem HBO MAX? Przede wszystkim aktualizacji doczeka się sama aplikacja, która od lat dawała się użytkownikom mocno we znaki. HBO, jako jeden z nielicznych serwisów, posiadał w najlepszym wypadku jakość Full HD, co sprawiało, że mocno odstawał na tle konkurencji. Oczywiście nie wszystkie treści będą mogły się pochwalić najwyższą jakością, ale największe blockbustery z pewnością wlecą w jakości 4K. Sama aktualizacja apki daje nam również dobrą okazję do odświeżenia klasyków takich jak Rodzina Soprano, Gra o tron czy Prawo ulicy.

Przyjrzymy się z tej okazji najciekawszym propozycjom dostępnym obecnie na najpopularniejszych serwisach VOD.

King Richard: Zwycięska rodzina (HBO MAX)

Film został nominowany do głównej oscarowej kategorii i ma szansę zgarnąć tytuł najlepszego filmu 2021. Will Smith od lat był ulubieńcem publiczności, ale nigdy nie zaskarbił sobie uznania krytyków. Dzięki roli w King Richard ta sytuacja uległa jednak zmianie. Smith grający ojca sióstr Williams wypada niezwykle naturalnie i przekonująco, co tłumaczy zachwyty recenzentów.

Sam film to bardzo solidny sportowy dramat z hollywoodzkim zacięciem, któremu ciężko się oprzeć. Jeśli nie znacie historii Sereny i Venus Williams, to musicie go zobaczyć, nawet jeśli na sport reagujecie przewracaniem oczu.

Do obejrzenia na: HBO MAX

McMiliony (HBO MAX)

Nie jest to nowość, ale powrót serialu dokumentalnego o jednym z najbardziej szalonych przekrętów finansowych w USA nie może przejść bez echa. Historia kradzieży 24 milionów dolarów z loterii Monopoly organizowanej przez McDonald’s jest równie absurdalna, co niezwykła. To kolejna okazja do zrozumienia zawiłości amerykańskiego systemu sprawiedliwości i sposobów działania sprytnych krętaczy.

Do obejrzenia na: HBO MAX

Szybcy i wściekli – do 7 części (Amazon Prime Video)

Nie samym art housem człowiek żyje. Amazon Prime zadbał o fanów i fanki serii z Paulem Walkerem wrzucając wszystkie części serii Szybkich i wściekłych do 7 włącznie. Lepszej okazji do bingu i stworzenia swojego personalnego rankingu chyba długo nie będzie. Takie akcje dają zawsze dużo satysfakcji i pozwalają ocenić zmieniającą się na przestrzeni lat rzeczywistość na podstawie rozwoju danego uniwersum. Ja w to wjeżdżam, a wy?

Do obejrzenia na: Amazon Prime Video

Matrix – Trylogia (Netflix)

Czwarta część Matrixa podzieliła fanów jak żadna inna. Przed jej premierą odświeżałem sobie jednak całą trylogię i bawiłem się wybitnie. Niesamowite jest, jak seria o Neo się dobrze starzeje. Żyjemy w erze blockbusterów Marvela i DC, więc powrót do filmów sprzed 20 lat mógłby być bolesny i uwydatnić przeterminowane rozwiązania i efekty. Tak się jednak nie dzieje. Co więcej, oglądając Matrixa w 2022 widzimy, jak mocno wpłynął on na styl i tworzenie choreografii walk w najpopularniejszych obecnie filmach superbohaterskich.

Do obejrzenia na: Netflix

Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri (HBO MAX)

Nominowany do Oscarów w 2017 roku film z wybitną rolą Frances McDormand to obowiązkowa pozycja dla tych, którzy go przegapili. Małomiasteczkowa historia opowiadająca o matce opłakującej smierć swojej córki może momentami sprawiać wrażenie szytej grubymi nićmi. Podział na dobrych i złych jest tu bardzo wyraźnie nakreślony i nie pozostawia pola na domysły, co chwilami dystansuje widza. Niemniej topowa obsada i sprawnie prowadzona narracja sprawiają, że ciężko oderwać się od ekranu.

Zobacz również
Mery Spolsky, mat. promocyjne

Do obejrzenia na: HBO MAX

Sportowe Opowieści (Netflix)

Dokumenty sportowe cierpią często na ten sam problem: są niezwykle szablonowe i przewidywalne. Seria Sportowe Opowieści skutecznie łamie jednak ten schemat. Serial składa się z 4 odcinków, a każdy z nich traktuje o innej postaci i wątku. Żywiołowa narracja i ciekawy montaż sprawiają, że ogląda się je bardzo przyjemnie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje historia Mardy’ego Fisha skupiająca się na jego tenisowej karierze i przytłaczającą walką z presją, która znacząco ją utrudniła. To bardzo celny i realistyczny obraz tego, z czym mierzą się sportowcy na najwyższym szczeblu rozgrywek.

Do obejrzenia na: Netflix

Psie pazury (Netflix)

Kolejny nominowany do tegorocznych Oscarów w najważniejszej kategorii obraz. Psie pazury to western z gwiazdorską obsadą, który zgarnia nagrodę za nagrodą. Odpowiedzialna za Fortepian Jane Campion zbiera doborową obsadę, by wywrócić do góry nogami klasyczny gatunkowy zestaw elementów filmów z kowbojami. To kolejna bardzo ważna próba zwrócenia uwagi na zjawisko toksycznej męskości. Zdobywca Złotego Globu to bez wątpienia jedna z najciekawszych obecnie propozycji dostępnych na serwisach VOD.

Do obejrzenia na: Netflix

Copyright © Going. 2024 • Wszelkie prawa zastrzeżone

Do góry strony