Czytasz
It’s October 3rd. To czas na Mean Girls

It’s October 3rd. To czas na Mean Girls

Kalendarz wskazuje dziś datę 3 października, a to oznacza tylko jedno. Internet od północy zalewa masa memów z ikonicznym cytatem z filmu Wredne dziewczyny.

Mean Girls to komediowy film z 2004 roku w reżyserii Marka Waters’a. Produkcja od początku cieszyła się ogromną popularnością i zyskał rzesze fanów. Otrzymała zaskakująco dobre recenzje od krytyków, zdobyła też wiele ważnych nagród i nominacji. Do dziś jest uwielbiana i ceniona w szczególności przez generację Z. Film zapoczątkował swego rodzaju tradycję – kultowy październikowy cytat co roku wraca do internetu jak bumerang. 

I Want Candy

Film opowiada o 16-to letniej dziewczynie Candy Heron granej przez znaną wszystkim Lindsey Lohan. Candy przeprowadza się do Amerykańskiego miasteczka w stanie Illinois po wieloletnim pobycie na innym kontynencie. Przez 12 lat główna bohaterka wraz ze swoimi rodzicami mieszkała w Afryce i korzystała z edukacji domowej. Po powrocie do Stanów i zderzeniu z rzeczywistością nie mogła odnaleźć się w obcym dla niej świecie. Widząc jej ciężkie początki, koleżanki ze szkoły postanowiły jej pomóc. Candy nie wiedziała jednak, że jest to podstęp mający na celu zniszczenie nowej koleżanki.

Po trafieniu w ręce Reginy George granej przez Rachel McAdams dziewczyna zdaje się wygrać życie dzięki zaprzyjaźnieniu z najpopularniejszą grupą dziewczyn w szkole – to one rządzą. Jeszcze nie jest świadoma, ale jej różowy świat wkrótce legnie w gruzach. Po zdobyciu sympatii ze strony Aarona Samuelsa – byłego chłopaka Reginy – ta wpada w szał i postanawia zniszczyć życie nowej uczennicy. Bohaterka odkrywa jednak podstęp koleżanki i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. 

Mało kto wie, ale film powstał na podstawie książki Rosalind Wiseman Queen Bees and Wannabes: Helping Your Daughter Survive Cliques, Gossip, Boyfriends and Other Realities od Adolesence. Przez popularność jaką osiągnął film powstał telewizyjny sequel Mean Girls 2 jednak nie zdobył tyle sympatii, co jego poprzednik. Warto wspomnieć o tym, że film doczekał się swojej adaptacji na Broadwayu i w latach 2018-2020 na nowojorskiej scenie mogliśmy zobaczyć musical na motywach produkcji. 

Kultowe momenty z filmu

Poza słynnym October 3rd, z filmu pochodzi wiele innych ikonicznych cytatów. Większość z nich zyskało ogromną popularność dzięki Tik Tokowi. Jednym z nich jest Get in loser, we’re going shopping! – motyw został użyty w aplikacji ponad pól miliona razy. 

Sprawdź też

@brynniemac shoutout to the camera man @maggie_heuermann 🤩 @kendalllewis22 @gracesfrey #notforyou ♬ barbie girl in a barbie world – conradrocha

Innym zyskującym popularność dźwiękiem są słowa wypowiedziane przez Karen Smith – I can’t go out. I’m sick, które od roku przewijają się na Tik Toku i nie dają o sobie zapomnieć.

@r.e.m.beauty get in loser, we’re going to @Ulta Beauty #shopnow #ultahaul ♬ original sound – Rachel Winters

Poza tekstami z filmu nie sposób nie wspomnieć o świątecznej scenie z musicalu. Główne bohaterki występują z piosenką Jingle Bell Rock. Sam występ nie był udany, jednak scena i tak przeszła do historii. Została nawet odtworzona w teledysku Ariany Grande – thank u, next. W teledysku poza musicalową scena znajdziemy wiele inspiracji zaczerpniętych z filmu np. słynną książkę Burn book, która co jakiś czas przewija się w sieci i każdy chociaż raz trafił na nią surfując po internecie. 

Przeczytaj też: Mean Girl inspiracją kostiumów na Halloween

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone