Czytasz
Jak prowadzić z sukcesami klub muzyczny? Nauczy was berliński Tresor

Jak prowadzić z sukcesami klub muzyczny? Nauczy was berliński Tresor

Tresor

Tresor daje szansę szóstce młodych ludzi na naukę zarządzania klubem. Przez 12 tygodni zapewni praktyczne i teoretyczne doświadczenie zarządzania.

Szansa dla młodych menadżerów

Wiosną 2024 roku właściciel Tresora, Dimitri Hagemann, Diana Alagić oraz socjolog Martin Fuller zapewnią sześciu osobom niesamowite doświadczenie oraz kurs mentoringu w kwestii zarządzania klubem. Wszystko odbędzie się w Kraftwerku, a wymogiem jest biegłe posługiwanie się językiem angielskim oraz niemieckim.

Zgłoszenia można wysyłać do 20 listopada. Miejsce, w którym ma się odbyć kurs, również jest wyjątkowe. Kraftwerk to dawna elektrownia Mitte, czyli kawał berlińskiej historii przemysłowej. Zbudowana mniej więcej w tym samym czasie co Mur Berliński miała za zadanie zasilać obszary byłej NRD. Po wielu latach opuszczenia została odnowiona przez Dimitriego Hegemanna w 2006 roku, a część przestrzeni została ponownie otwarta jako klub techno Tresor. Dziś to pulsujące energią miejsce wystaw i wydarzeń.

Kluby nocne w Kijowie tworzą wspólną organizację. O co walczą?

Tresor chce ratować miasta

Pracownik Akademii Zrozumienia Subkultury w swoim oświadczeniu powiedział: Rozpoczęliśmy Akademię, aby promować kluby i subkultury w Niemczech i za granicą, pomagając młodym ludziom rozwijać umiejętności i wiedzę potrzebną do skutecznego prowadzenia własnego miejsca. Chcemy, aby powstawało więcej klubów i miejsc, nie tylko w dużych metropoliach kultury, ale także w mniejszych miastach, gdzie ludzie często – zbyt często – nie mają dostępu do tego ważnego elementu kultury. Miejsca subkulturowe, takie jak kluby, są wzbogacające zarówno dla ludzi, jak i dla miast: oferują przestrzeń do formowania społeczności i miejsce dla kolektywnych ekstatycznych doświadczeń.

Sprawdź też
Kukon

Dodał również, że są one dobre dla miast, ponieważ młodzi ludzie są mniej skłonni do wyjazdu, gdy mają społeczność i miejsce, które kochają, co ma długoterminowe korzyści ekonomiczne i społeczne. 24 listopada Tresor i Resident Advisor organizują swoje pierwsze wspólne wydarzenie. Impreza będzie obejmować występy Sunila Sharpe’a, Jossy Mitsu i wielu innych na dwóch salach, Tresor i Globus.

Tekst: Natalia Kuczyńska

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone