Czytasz
To już pewne – JIMEK powróci z kolejnym koncertem HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU!

To już pewne – JIMEK powróci z kolejnym koncertem HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU!

Po ogromnym sukcesie pierwszej odsłony projektu HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU na warszawskim Lotnisku Bemowo JIMEK nie zamierza się zatrzymać. Legendy polskiego rapu oraz reprezentanci nowej fali ponownie odsuną na bok podziały i stworzą widowisko, jakiego fani jeszcze nie widzieli.

12 czerwca 2022 roku na Bemowie miało miejsce wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. JIMEK postanowił przenieść `największe rapowe klasyki na muzykę orkiestrową – tak właśnie została przedstawiona HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU.

Przypomnijmy, że na jednej scenie wystąpili wówczas: Molesta Ewenement, Fenomen, Grammatik, Kaliber 44, Mor W.A., O.S.T.R., Tede, Płomień 81, Sokół, Wzgórze Ya-Pa 3, ZIP Skład, Bedoes, Szczyl, Kizo, PRO8L3M i Żabson. Poza hitami wyżej wymienionych JIMEK wraz z orkiestrą zaprezentował również wyjątkowy medley złożonych z instrumentalnych wersji kultowych rapowych utworów. Lista poszerzyła się więc o dokonania Łony, Fisza, Pei, Paktofoniki czy Stereofonii. Pełną playlistę utworów znajdziecie tutaj.

Nie zabrakło choćby Niedopowiedzeń Czarnego HIFI i Pezeta. O tym kawałku i całym krążku przeczytacie u nas!

Zestawienie przedstawiające motywy muzyczne skomponowane przez JIMKA i jego arcyzdolnych muzyków na podstawie klasyków hip-hopu właśnie wylądowało w serwisie YouTube. Tego nie można pominąć, więc słuchajcie!

JIMEK HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU

Już chwilę po koncercie na Bemowie czuliśmy, że wydarzyło się coś wyjątkowego. Docierały do nas sygnały, że i widzowie, i artyści chcą jeszcze raz przeżyć podobne emocje. I mimo że wydawało się nam, że powtórzenie takiego koncertu będzie niemożliwe, to postanowiliśmy to zrobić. Stąd właśnie wybór niezwykłego miejsca, jakim jest Stadion Śląski, kultowy dla pokoleń Polaków. Jestem przekonany, że odrobiliśmy lekcję związaną z pierwszą odsłoną projektu, więc zupełnie nie boimy się ryzyka, choć zdajemy sobie sprawę, że poprzeczka jest zawieszona wysoko. Going. rozumie, że inwestycja w polskich artystów jest bardzo ważna, bo to ona pozwala tworzyć coraz lepsze i większe widowiska. Polska produkcja, światowa jakość – taki był, jest i będzie nasz cel.

To już słowa Tomasza Liska, który odpowiada w marce Going. za to przedsięwzięcie.

Sprawdź też
Chris Carson Snoop Dogg

JIMEK HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU – pora na drugie rozdanie

W 2023 roku pełna barwnych postaci historia gatunku wybrzmi w najlepszym symfonicznym wydaniu jeszcze mocniej za sprawą koncertu na Stadionie Śląskim, który od dekad gości największe wydarzenia. Każdy fan zarówno nowej, jak i starej szkoły powinien się tam znaleźć, by później nie żałować! Taki koncert może się już nie powtórzyć.

Drugą odsłonę projektu JIMKA zobaczymy 16 września 2023 roku. Przedsprzedaż dla klientów Empik Premium ruszy 8 grudnia o godzinie 12:00, za to start regularnej sprzedaży zaplanowano na 9 grudnia o godzinie 14:00.

Bilety będzie można złapać tutaj!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone