Czytasz
Joanna Kulig idzie po swoje. Aktorka wystąpiła w filmie Michaela Keatona

Joanna Kulig idzie po swoje. Aktorka wystąpiła w filmie Michaela Keatona

Gwiazda Zimnej wojny nie zwalnia tempa. Amerykańskie Knox Goes Away to kolejny zagraniczny film, do którego dołożyła trzy grosze. O czym opowiada thriller?

Pamiętacie, kiedy jakiś czas temu pisaliśmy o The Island Pawła Pawlikowskiego? Po entuzjastycznie przyjętej Zimnej wojnie i Idzie reżyser znów realizuje film poza Polską. Główne role tym razem zagrają u niego aktorzy, którzy są parą w życiu prywatnym. Bohaterów granych przez Joaquina Phoenixa i Rooney Mara poznajemy w latach 30. Obydwoje są zmęczeni życiem wśród innych ludzi i decydują się na ucieczkę od cywilizacji. Ich beztroski pobyt na tropikalnej wyspie nie potrwa jednak długo.

Jesteście zmęczeni cukierkowymi filmami o Bożym Narodzeniu? Sprawdźcie te świąteczne horrory

Polska górą 

Pawlikowski to jedna z postaci, za sprawą których rodzime kino wchodzi na salony. Nie jest jednak wyjątkiem – inni twórcy także nie próżnują i rozwijają się zagranicą. W tym roku cegiełkę do tego trendu dołożyli m.in. Agnieszka Smoczyńska (Silent Twins) oraz Damian Kocur (Chleb i sól). Równie ciekawie dzieje się po drugiej stronie kamery. Polscy aktorzy i aktorki idą po swoje, aż miło. Reprezentantki starszego pokolenia – Dorota Pomykała i Małgorzata Zajączkowska – zostały docenione w Stanach Zjednoczonych. Maciej Musiał wystąpił w netfliksowym 1899, zaś Marcin Dorociński po epizodzie w Gambicie królowej pojawi się w drugim sezonie Wikingowie: Walhalla. Sportretuje tam wielkiego księcia Rusi Kijowskiej, Jarosława Mądrego. To rzeczywista postać, która żyła na przełomie X i XI wieku. Należał do dynastii Rurykowiczów.

Zwiastun serialu 1899, w którym u boku innych europejskich aktorów wystąpił Maciej Musiał.

Praca z najlepszymi

Kolejną aktorką brylującą nie tylko w Polsce jest Joanna Kulig. Pierwszym zagranicznym projektem gwiazdy Zimnej wojny, Kleru i Sponsoringu był retelling klasycznej baśni o Jasiu i Małgosi. W Hansel i Gretel: Łowcy czarownic wystąpiła w 2013 roku. Później zapisała się w pamięci widzów występami w serialach Hanna i The Eddy (na zdjęciu głównym). Za drugim z projektów stoi laureat Oscara i reżyser La La Land, Damien Chazelle.

Zwiastun serialu The Eddy, w którym wystąpiła Joanna Kulig.

Okazuje się, że historia o paryskim klubie jazzowym prowadzonym przez byłego muzyka to dopiero początek. Wkrótce światło dzienne ujrzą dwa projekty, do których zaproszono Joannę Kulig. W nowojorskiej komedii romantycznej She Came to Me stanęła u boku Anne Hathaway, Petera Dinklage’a i Tahara Rahima. Polka pojawi się także w Masters of the Air. To historia Eighth Air Force – amerykańskiej formacji lotniczej, która uczestniczyła w II wojnie światowej. W międzyczasie aktorce wpadł kolejny angaż. Przez dłuższy czas jego szczegóły nie były podawane do wiadomości, ale teraz wszystko stało się jasne.

Prawdziwa noirowa uczta

Portal Variety jako pierwszy doniósł o tym, że zakończył się okres zdjęciowy filmu Knox Goes Away. Reżyserem thrillera jest Michael Keaton, aktor znany z Birdmana i Spotlight. To nie pierwszy raz, kiedy stoi po drugiej stronie kamery. Wcześniej, w 2008 roku, zrealizował Zabójczego dżentelmena. Tym razem do obsady produkcji poza Alem Pacino, Jamesem Marsdenem i Marcią Gay Harden zaprosił do współpracy właśnie Joannę Kulig. – Oryginalne thrillery noir takie jak ten to obecnie rzadkość. Jako producenci i miłośnicy kina jesteśmy podekscytowani faktem, że stanowimy część tego projektu. Widzów czeka prawdziwa ucztanapisali w oficjalnym oświadczeniu przedstawiciele wytwórni Sugar23 oraz Brookstreet.

Zabójczy dżentelmen z 2008 roku to jedyny film, jaki do tej pory wyreżyserował Michael Keaton. Knox Goes Away będzie następne!

Data premiery Knox Goes Away pozostaje jeszcze nieznana. Uchylono jednak rąbka tajemnicy na temat fabuły thrillera. Jego główny bohater, John Knox (w tej roli sam Keaton), dowiaduje się, że ma szybko postępującą demencję. Tylko kilka miesięcy dzieli go od niezdolności do samodzielnego funkcjonowania. Mężczyzna próbuje odkupić winy i uratować życie swojemu synowi. – Ściga się nie tylko z władzami, lecz również z tykającym zegarem własnego, pogarszającego się umysłu – przeczytamy w zapowiedzi produkcji. Jaką rolę odegra w tej historii Joanna Kulig? Pozostając przy temporalnych metaforach, możemy tylko napisać, że czas pokaże.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone