Czytasz
Ku nowej przygodzie! – festiwal kina dla najmłodszych

Ku nowej przygodzie! – festiwal kina dla najmłodszych

Kino Dzieci

Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbędzie się po raz piąty, w kilkudziesięciu polskich miastach. Program wydarzenia przewiduje ponad sto projekcji, a jego celem jest przybliżenie szerszej publiczności różnorodności gatunkowej i stylistycznej kina dla najmłodszych.

Częstochowa, Lublin, Warszawa, Wrocław czy Poznań to tylko kilka miast, w których od 22 września królować będzie kino dziecięce. To już piąta edycja festiwalu Kino Dzieci, który w ponad dwudziestu polskich miastach prezentuje dzieła filmowe dla najmłodszych widzów. Najwięcej wydarzeń zaplanowano w Warszawie i Wrocławiu, gdzie odbędzie się ponad sto seansów. W pozostałych miastach zaprezentowane zostanie osiem filmów konkursowych, walczących o Kwiat Paproci – nagrodę główną festiwalu, przyznawaną przez jury oraz ogólnopolską publiczność. Wśród nominowanych do statuetki znalazło się pięć obrazów aktorskich, oraz trzy animowane, w tym anime Mirai, które podbiło serca publiczności w Cannes i osiągnęło wielki sukces podczas francuskiego święta kina. Hasło przewodnie tegorocznej edycji festiwalu brzmi Ku nowej przygodzie, a propozycje z całego świata z pewnością wpisują się w jego przesłanie. 

 

KIno Dzieci

 

Piąta edycja Kina Dzieci zaskakuje także nowościami. Jedną z nich jest m.in. zorganizowany w ramach festiwalu konkurs filmowych odkryć. Jego celem jest podkreślenie różnorodności i ciekawego podejścia do kina dla widza poniżej dwunastego roku życia. Ma to też promować nowatorskie rozwiązania w tej dziedzinie twórczości kinematograficznej. Oprócz tego zobaczymy najnowsze ekranizacje ulubionych książek dla dzieci czy krótkometrażówki, chociażby z Bułgarii, Chorwacji czy Francji. Jednak wydaje nam się, że na największą uwagę zasługuje sekcja Namaste! W ramach niej przyglądamy się nieco mniej znanym obszarów kultury Indii – kinie dziecięcym. Pewnym jest, jak to w filmach z tego rejonu świata – czeka nas dużo kolorów, tańca i masa zaskakujących zwrotów akcji. Poza kinem, dzieciaki i ich rodzice będą mogli skorzystać z wydarzeń towarzyszących festiwalowi – czeka nas sporo spotkań z młodymi aktorami i reżyserami, a swoje ulubione fragmenty książek, które doczekały się ekranizacji odczyta m.in. Sylwia Chutnik

Sprawdź też

Zachęcamy do zapoznania się z programem festiwalu i skorzystania z jego bogatej oferty rozrywek (nie tylko) dla najmłodszych!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone