Czytasz
Poznaliśmy pełny program tegorocznego MFF Kino Dzieci – jakie atrakcje czekają na najmłodszych?

Poznaliśmy pełny program tegorocznego MFF Kino Dzieci – jakie atrakcje czekają na najmłodszych?

MFF Kino Dzieci Nowe Horyzonty Warszawa Wrocław program

Za niespełna trzy tygodnie w całej Polsce wystartuje 6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Znamy już kompletny program!

Dzisiaj w Między Nami – warszawskiej restauracji i miejscu spotkań – wpadliśmy na śniadanie prasowe, gdzie jako pierwsi mogliśmy poznać szczegóły tegorocznego programu 6. edycji MFF Kino Dzieci. W dniach 21-29 września czekają nas seanse w ponad 20 polskich miastach. Na co tym razem warto zabrać najmłodszych?

ZOBACZ WIĘCEJ

Podczas śniadania prasowego poprzedzającego oficjalne ogłoszenie festiwalowego programu nieco bliżej poznaliśmy m.in. historie kryjące się za tytułami filmów dla dzieci, które zobaczymy na kinowych ekranach. Nasze zainteresowanie wzbudziła w szczególności sekcja Filmowych Odkryć. Choć artystyczne kino może nie kojarzy się z produkcjami dla małoletnich, to organizatorzy Kina Dzieci pokazują, że się da!

PEŁNY PROGRAM

Ważne tematy, nietypowa forma i wyjątkowe podejście do młodego widza – tak jest w przypadku chociażby filmu “Wakacje z Raną”. Opowieści o relacji między małą Holenderką i Syryjką z obozu dla uchodźców, która mimo początkowej niechęci, przerodziła się w prawdziwą przyjaźń. Świetnie zapowiada się też animacja “Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię”. Jej autorem jest ilustrator Lorenzo Mattotti, publikujący swoje prace m.in. w Vogue czy The New Yorker.

Natomiast wisienką na torcie będzie pokaz zamknięcia, w czasie którego zobaczymy klasykę kina niemego z muzyką na żywo od Enchanted Hunters. Organizatorzy podkreślają jak ważne dla nich jest to, by seanse prowadziły do ożywionych dyskusji między rodzicami i ich dziećmi, więc zachęcamy abyście towarzyszyli im na sali kinowej!

Sprawdź też

MFF Kino Dzieci Nowe Horyzonty Warszawa Wrocław program
fot. Igor Kozak
MFF Kino Dzieci Nowe Horyzonty Warszawa Wrocław program
fot. Igor Kozak

Wśród innych tytułów, które zobaczymy w ramach festiwalu pojawią się m.in. Szybcy i śnieżni, Niezwykłe lato z Tess, Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica, Kuba Guzik na tajemniczym lądzie czy Tito i obcy. Seanse podzielone są na kilka segmentów – Ciao Italia!, Konkurs Główny, Krótkie Historie, Kino Dzieci z Nosem w Książkach, Panorama czy Klasyka Kina Dzieci.

SPRAWDŹ NASZĄ SELEKCJĘ GOING. WITH KIDS – W NIEJ JESZCZE WIĘCEJ ATRAKCJI DLA NAJMŁODSZYCH!

Pamiętajcie – 6. MFF Kino Dzieci odbędzie się w dniach 21-29 września w ponad 20 polskich miastach, w tym m.in. w Warszawie, Białymstoku, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu czy w Lublinie.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone