Czytasz
Mata aka Skute Bobo i Young Leosia zrobili utwór w obronie marihuany

Mata aka Skute Bobo i Young Leosia zrobili utwór w obronie marihuany

Mata i Young Leosia rozpoczynają swój aktywizm na rzecz marihuany od utworu Cicho.

Jeszcze nie opadły chmury dymu po godzinie 16:20 dnia 20 kwietnia, a dwa najgorętsze nazwiska w polskim rapie, Mata i Young Leosia, wypuściły z tej okazji wspólny track.

Jak wam siada?

Utwór Cicho to letniaczek z jamajskim sznytem, idealny na kwietniową pluchę za oknem.

Wspólne zdjęcie ze Skutym Bobo pokazuje, że Young Leosia nie tylko oddawała się czillerce na swoich jamajskich wakacjach. Młody Matczak podbił do niej do Kingston, by razem tworzyć muzykę. Ale to nie wszystko!

Mata i Young Leosia to jedno, ale co wy na kolabo Mata i Marek Mostowiak?

Premierze klipu towarzyszy stworzenie Fundacji 420 . O co chodzi?

Muzyka to dla nas naturalna i uniwersalna forma przekazu, która potrafi łączyć ludzi w ramach wspólnej idei. I to przez nią, razem z zaproszonymi do naszego ruchu artystami, chcemy zmieniać przestarzałe stereotypy na temat konopi. A razem z jej fanami tworzyć społeczność, która będzie te stereotypy obalać. Dlatego w działalności fundacji 420 skupimy się na tworzeniu muzyki, z której dochód przeznaczymy na cele fundacji 420.

fundacja420.pl

Więcej o Fundacji 420 dowiecie się m.in. na stronie Otwieramy Oczy, która współtworzy projekt.

Sprawdź też

Jako Fundacja 420 zamierzamy rozpocząć publiczną debatę na temat depenalizacji konopi indysjkich w Polsce. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy nagłośnić historie i problemy milionów polskich użytkowników. Przypominamy, że Mata na własnej skórze przekonał się na czym polega absurd polskiego prawa w kwestii marihuany.

W działania Fundacji zamierzamy zaangażować jak najwięcej osób: aktywistów, artystów, naukowców, prawników. Widzieliśmy, jak szeroko komentowane były słowa Maty na gali Bestellery Empiku, gdzie zapowiedział walkę o depenalizację marihuany. Wiemy, że użytkownicy konopi znajdują się w każdej grupie wiekowej i zawodowej. Konopie łączą ludzi z całej Polski, z dużych miast i małych miasteczek. Chcemy mówić głosem tych wszystkich, którzy są ofiarami obecnego prawa.

Fundacja 420
mata young leosia
Fundacja 420

To pokazuje, że słowa Maty z gali Bestsellery Empiku nie były puste, a raper wziął się na poważnie do działania na rzecz depenalizacji marihuany. Trzymamy kciucki!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone