Czytasz
Surrealistyczne wydarzenia, lockdown i papier toaletowy, czyli rok 2020 w memach

Surrealistyczne wydarzenia, lockdown i papier toaletowy, czyli rok 2020 w memach

2020

Kwarantanna, papier toaletowy i zaleganie godzinami na kanapie – za nami rok pełen surrealistycznych wydarzeń, niepokojów i niespodziewanych rewolucji. Wydarzenia ostatnich miesięcy, klasycznie z przymrużeniem oka, najlepiej podsumowują memy. W Nowy Rok sprawdzamy, jak ten miniony prezentował się w radosnej, internetowej twórczości.

Pewnie milion razy czytaliście już o tym, jak bardzo wyjątkowy był ten rok, więc może nie będziemy się powtarzać. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak bardzo w tych nieciekawych czasach podtrzymywały nas na duchu memy. Wielokrotnie słyszeliśmy, że już tylko one wywołują uśmiech na Waszych twarzach i dają nadzieję, że jeszcze wszystko będzie okej.

Z racji tego przygotowaliśmy dla Was zestawienie kilku memów, oddających nastroje społeczne w zakończonym dosłownie dzień temu 2020 roku. Podczas gdy wszyscy spisujemy dziś noworoczne postanowienia (albo jeszcze wylegujemy się w łóżkach), warto przypomnieć sobie, co robiliśmy w 2020.

1. Zmieniły się nasze priorytety

W drugim tygodniu marca już nie mogliśmy wychodzić z naszych mieszkań, więc golenie się, staniki czy samochód przestały mieć jakiekolwiek znaczenie. Liczyły się już tylko wygodne ubrania i sprawne WiFi.

2. A kiedy wydawało się, że już nie może być gorzej…

Nie chcemy przesadzać, ale chyba nie było miesiąca, który nie przyniósłby kolejnych powodów do niepokojów. Pożary, wybuch pandemii, wielkie protesty w Polsce, Stanach Zjednoczonych czy Francji – działo się.

3. Ale wszyscy mamy nadzieję na normalność!

Po burzy zawsze wychodzi słońce, ale “normalność” po wydarzeniach z tego roku może już różnić się nieco od tej znanej nam do tej pory.

4. Mamy nadzieję, że pisaliście dzienniki

To, że 2020 rok przejdzie do historii jest rzeczą oczywistą, jednak ciekawi nas które wspomnienie będzie w nas żyło najdłużej. Olbrzymie protesty kobiet w Polsce, puste metropolie na świecie czy…

5. Papier toaletowy

To jeden z głównych bohaterów memów powstających w marcu. Internet zalewany był nagraniami bijatyk o, ten będący wówczas na wagę złota, produkt. Mimo że na szczęście wszyscy dość szybko się opamiętaliśmy, widok sklepowych wózków wypchanych Molą pozostanie z nami na zawsze.

6. A jak już przy wspomnieniach jesteśmy

Ten rok wywrócił nasze życia do góry nogami. Każde spotkanie towarzyskie wiązało się z ryzykiem zakażenia a maseczka stała się integralną częścią naszego ciała. Śmiemy sądzić, że przyzwyczailiśmy się do jej obecności do tego stopnia, że oglądając filmy z lat 90. zastanawiamy się, dlaczego nikt w autobusie nie ma jej na twarzy i nie zachowuje zalecanego dystansu.

Sprawdź też
Polskie sample za granicą

7. True story bro

Chociaż na początku wszyscy staraliśmy się, żeby do tego nie doszło.

Wyjście do sklepu spożywczego, na spacer z psem albo wyniesienie śmieci… Wiosną każde tego rodzaju wyjście było prawdziwym świętem.

To prawda, dlatego co tydzień serwowaliśmy Wam propozycje wydarzeń online, które dostarczały rozrywki i pozwalały nieco oderwać się od domowych realiów. To była taka namiastka dawnego, miejskiego życia i obcowania z kulturą. Nie dorównuje spotkaniom na żywo, ale lepszy rydz niż nic.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone