Czytasz
Miley Cyrus wraca z przytupem. „Flowers” to manifest jej niezależności

Miley Cyrus wraca z przytupem. „Flowers” to manifest jej niezależności

Endless Summer Vacation, ósmy studyjny krążek amerykańskiej wokalistki, ukaże się 10 marca. Do sieci właśnie trafiła jego pierwsza zapowiedź.

Era Plastic Hearts już minęła. Niedługo po premierze tamtej płyty piosenkarka zapowiedziała, że pracuje nad nowym materiałem, premierowo w barwach wytwórni Columbia Records. W międzyczasie nie próżnowała koncertowo. Odbyła Attention Tour – krótkie tournée po Ameryce Północnej i Południowej. Nagrania z występu w Crypto.com Arena, która znajduje się w Los Angeles, wydała w formie osobnej płyty. W grudniu wystąpiła w filmie świątecznym Dolly Parton’s Mountain Magic Christmas, telewizyjnym projekcie wyprodukowanym przez ikonę muzyki country. Rok 2022 pożegnała zaś kolejną odsłoną sylwestrowego programu Miley New Year’s Eve Party. Krótko mówiąc, działo się.

W programie Miley’s New Years Eve Party nie mogło zabraknąć piosenki Party in the U.S.A.

Nowy rok, nowa Miley

Nadchodzące miesiące będą dla Miley Cyrus równie pracowite. Album, o którym wspominała w 2021 roku, jest już gotowy i czeka na premierę. Endless Summer Vacation ukaże się jeszcze tej zimy, 10 marca. Eks-gwiazda Disney Channel sukcesywnie budowała napięcie wokół niego w swoich mediach społecznościowych, a także za pośrednictwem plakatów rozwieszonych w Los Angeles. Tydzień temu zaprezentowała efektowną okładkę wydawnictwa. Autorką fotografii jest Brianna Capozzi, nowojorska artystka specjalizująca się w portretowaniu celebrytów i celebrytek. Założenie, żeby ukazać Miley jako pewną siebie kobietę, spełniła z nawiązką. Ze zdjęcia biją styl i magnetyczna siła.

Elektryczne węgorze i komety

Jaki jest motyw przewodni Endless Summer Vacation? Piosenkarka zdradziła w informacji prasowej, że to jej list miłosny do Los Angeles. O charakterze albumu wiele mówi także krótki filmowy teaser, który również ukazał się na początku stycznia. Króluje w nim przede wszystkim potrzeba przygody i życia po swojemu, z najbliższymi ludźmi u boku. – Z dużych wysokości nadlatywały świecące stworzenia i elektryczne węgorze. Na niebie widzieliśmy jeźdźców na koniach, zmierzających do nas na kometach. Wybuchaliśmy śmiechem – mówi lektorka w wideo. Jej narracja – skąpana w elektronicznym, lekko psychodelicznym tle – jest zarazem tajemnicza i intrygująca.

Oficjalny zwiastun albumu Endless Summer Vacation Miley Cyrus

Rozliczenie z przeszłością

Teraz, tydzień po obu wizualnych zapowiedziach, Miley Cyrus poczęstowała fanów pierwszym singlem. Utwór nosi tytuł Flowers, co bezpośrednio nawiązuje do jednego z jego wersów. Amerykanka śpiewa w nim, że nie musi oglądać się na innych. Jako silna kobieta może sama kupić sobie kwiaty, zapisać swoje imię w piasku i mówić do siebie. – Kocham się bardziej, niż ty potrafisz – konkluduje w refrenie. Jej słuchacze szybko odnieśli te deklaracje do życia prywatnego gwiazdy. Dwa lata temu Cyrus rozstała się ze swoim wieloletnim przyjacielem, Codym Simpsonem. Wcześniej zakończyło się jej małżeństwo z Liamem Hemsworthem. Być może Endless Summer Vacation jest próbą artystycznego rozliczenia się z tamtymi relacjami.

Teledysk do utworu Flowers został wyreżyserowany przez Jacoba Bixenmana. Jak nietrudno zgadnąć, zdjęcia do klipu nakręcono w Los Angeles

Za brzmienie ósmego albumu artystki odpowiada grupa wielokrotnie nagradzanych producentów. Mowa o Tylerze Johnsonie, Kidzie Harpoonie. Gregu Kurstinie i Michaelu Williamsie, znanym także jako Mike Will Made It. Dwóch pierwszych ekspertów od dopieszczania dźwięków pracowało nad Flowers, przeobrażając je w prosty, ale nośny popowy manifest kobiecej siły. Melodia z jednej strony trąci dokonaniami Lady Gagi, z drugiej blisko jej do tego, co niegdyś prezentowała Jessie J. Czekamy na więcej i mamy nadzieję, że Endless Summer Vacation powtórzy komercyjny sukces Plastic Hearts.

Jakie artykuły na Going. MORE cieszyły się w 2022 roku największym zainteresowaniem? Sprawdźcie sami!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone