Czytasz
Niedługo powstanie film „Monopoly” – odpowiada za niego Margot Robbie

Niedługo powstanie film „Monopoly” – odpowiada za niego Margot Robbie

Monopoly film

Po ogromnym sukcesie Barbie czy Super Mario Bros nikogo nie dziwi fakt, że kolejne wielkie marki produkujące zabawki i gry chcą dołączyć do kinowego świata. Przyszła pora na film Monopoly.

Transakcja za ogromne pieniądze

Pod koniec 2022 roku mówiło się o rozmowach Hasbro z Lionsgate. Druga z firm miała wykupić od pierwszej Entertainment One. Na początku sierpnia 2023 informacja została potwierdzona, a eOne zostało sprzedane za 500 milionów dolarów. Studia miały już plany na pierwsze produkcje, wśród których był film Monopoly:

Ta sprzedaż jest w pełni zgodna z naszą strategią i cieszymy się, że udało nam się pomyślnie zakończyć ten proces. Zespół zarządzający Lionsgate ma doświadczenie w branży rozrywkowej i rozbudowie marek, dlatego cieszymy się, że znaleźliśmy tak dobry dom dla naszego biznesu filmowego i telewizyjnego eOne. Nie możemy się doczekać współpracy z nimi, zwłaszcza przy filmowej adaptacji gry Monopoly.

Powiedział dyrektor generalny Hasbro Chris Cocks

W ramach sprzedaży Lionsgate otrzymało bibliotekę treści prawie 6500 tytułów, zespół pracowników oraz prawa do rzeczy nienależących do Hasbro (np. The Rookie, Yellowjackets czy Naked and Afraid).

Hasbro nie oddało jednak wszystkich swoich licencji. Poza działaniami w obrębie animacji Peppa Pig, Transformers: EarthSpark i My Little Pony: Tell Your Tale firma zachowała także zespół kreatywny oraz zespół ds. biznesu, by zająć się ponad 30 projektami Hasbro. W ich skład wchodzą franczyzy TRANSFORMERS i G.I Joe, PLAY-DOH, Dungeons & Dragons, MAGIC: THE GATHERING oraz spore portfolio gier planszowych.

Sprawdź też

Simsy pojawią się w kinach dzięki Margot Robbie!

Monopoly: film na wielkim ekranie

Wraz z ogłoszeniem przejęcia eOne powraca też temat produkcji, którą będzie film oparty na planszówce Monopoly. Mówiło się o nim już kilka lat temu. Pierwotnie do produkcji zaangażowano Kevina Harta, Tima Story’ego i Ridleya Scotta, jednak w tym momencie prawdopodobnie żaden z nich nie bierze już udziału w projekcie. Wiemy za to, że za całość będzie odpowiadać LuckyChap, firma Margot Robbie.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone