Czytasz
Nie tylko Jim Jarmusch – oto najciekawsze gościnne występy GZA

Nie tylko Jim Jarmusch – oto najciekawsze gościnne występy GZA

GZA

GZA wraca do Polski i już 18 marca wystąpi w warszawskiej Pradze Centrum. Będzie to oficjalny before przed szóstą edycją festiwalu World Wide Warsaw (25-29 marca). Z tej okazji przypominamy jego najciekawsze featuringi!

Duchowy przywódca, jeden z najważniejszych raperów w jego historii i świetny tekściarz posiadający ogromny zasób oryginalnego słownictwa. GZA z Wu-Tang Clanu wystąpi niebawem w Warszawie, a my z tej okazji wybraliśmy najciekawsze gościnne występy nowojorskiego artysty.

Coffee & Cigarettes, reż. Jim Jarmusch

Jedyne filmowe cameo GZA, ale za to jakie! W kultowym, czarno-białym filmie Jima Jarmuscha, raper zagrał w jednej ze scen z kumplem z Wu-Tangu oraz z jednym z naszych ulubionych aktorów Billem Murrayem. Po prostu trzeba to zobaczyć, klasyk.

Rapsody – Ibtihaj ft. D’Angelo, GZA

Jeden z najświeższych featuringów Geniusa. Rapsody należy do ścisłej rapowej czołówki, a płyta “Eve” wydana w ubiegłym roku tylko to potwierdziła. Obok GZA usłyszymy tu innego wybitnego muzyka – D’Angelo. Mocny skład!

Joey Purp – In The Morning

Zaryzykujemy stwierdzenie, że Joey Purp wciąż nie zdobył zasłużonego mu rozgłosu i znajduje się w rapowej poczekalni do dużej sławy. Skille, pomysłowość i muzyczka są przedniej jakości, więc słuchajcie i wspólnie podziałajmy, żeby o 26-latku zrobiło się jeszcze głośniej.

Czarface – When Gods Go Mad

Czarface po kolei zapraszają do współpracy członków Wu-Tang Clanu. W 2015 roku w powyższym numerze swoje pięć groszy dorzucił Gary Grice. Solidna rzecz!

Logic – Wu Tang Forever

Ostatnia płyta Logica to nie są może rapowe wyżyny, ale tego numeru słucha się z dużą przyjemnością. Głównie za sprawą obecności wszystkich członków Wu-Tangu, w tym oczywiście bohatera naszego tekstu.

Jedi Mind Tricks – On the Eve of War

Klasyczny skład z Filadelfii zaprosił członka Wu-Tang na swój album z 2005 roku, który zebrał dość mieszane recenzje. Numer z Nowojorczykiem był jednak bez wątpienia jednym z wyraźniejszych punktów płyty. Spróbujcie.

Bilety na to koncert Geniusa, jak i na cały festiwal World Wide Warsaw, złapiecie w Going.!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone