Czytasz
PRO8L3M, OKI, sanah i Margaret na jednej scenie – dziś gala Bestsellery Empiku 2020

PRO8L3M, OKI, sanah i Margaret na jednej scenie – dziś gala Bestsellery Empiku 2020

Sanah, mat. prasowe

To już 22 gala rozdania nagród w ramach Bestsellerów Empiku. Dzisiaj, 9 lutego, poznamy laureatów i laureatki w kategorii Bestsellery, Odkrycia Empiku oraz Wydarzenie Roku. Zanim odkryte zostaną wszystkie karty, czeka nas wyjątkowy koncert. Na jednej scenie pojawią się m.in. PRO8L3M, sanah OKI i Kwiat Jabłoni.

Plebiscyt Bestsellery Empiku, jak co roku, skupia się na najbardziej popularnych płytach, filmach i książkach kupowanych w Empiku przez ostatni rok. Dzięki Bestsellerom od ponad 20 lat możemy śledzić trendy i tendencje w szeroko rozumianym świecie kultury. To największy taki plebiscyt kulturalny, w którym jurorami jesteśmy my sami – odbiorcy. Stanowi barometr naszych zainteresowań, pokazując, jakiej muzyki słuchamy, które filmy nas interesują i po jakie lektury sięgamy najchętniej.

Po swoim debiucie w 2019 powraca również sekcja Odkrycia. Świeże, bezkompromisowe, odważne, świadome i spójne artystycznie wizje nagradzane są w trzech kategoriach: muzyka, film i literatura. O nominowanych szczegółowo pisaliśmy w ramach osobnych artykułów na Going. MORE. Tym razem w jury zasiedli przedstawiciele i przedstawicielki konkretnej branży. Swoje muzyczne nominacje zgłosiły m.in. diwa polskiej piosenki Beata Kozidrak i współtwórczyni Going. Anna-Maria Żurek. Najbardziej odkrywcze publikacje nominowali Joanna Bator, Natalia Szostak i Wojciech Chmielarz oraz eksperci z Empiku: Ewa Sołek i Marcin Maćkiewicz. Filmowe perełki wyłowili dla nas z kolei Grażyna Torbicka, Maciej Stuhr i Małgorzata Szumowska oraz Agnieszka Stępień i Izabela Szymańska z Empiku.  

Kto wygra? Tego dowiemy się już dzisiaj wieczorem. Galę będzie można oglądać na żywo na profilu Facebook Empiku od godziny 19:45 oraz od 20:15 w TVN. Streaming za pośrednictwem Facebooka to okazja do obejrzenia dodatkowych występów gwiazd, przysłuchania się komentarzom jury, wywiadom z artystami i artystkami, a także zajrzenia za kulisy wydarzenia.

Sprawdź też
Frank Ocean

Gala Bestsellerów Empiku dostarcza emocji nie tylko ze względu na część konkursową, ale i muzyczną. Dyrektorem muzycznym gali został IGO, czyli Igor Walaszek. Czego możemy się spodziewać po koncercie pod kuratelą wokalisty Clock Machine oraz połowy duetu elektronicznego Bass Astral x Igo? Przede wszystkim zaskakujących remiksów i aranżacji dobrze znanych nam utworów. A o ich wykonanie zadba świetny line-up. Na jednej scenie wystąpią reprezentanci i reprezentantki różnych stylów: Katarzyna Nosowska, sanah, Daria Zawiałow, PRO8L3M, Król, Tomasz Organek, OKI, Margaret, IGO, Martyna Jakubowicz, Kwiat Jabłoni oraz Vito Bambino. Dodajmy do tego widowiskową scenografię wspartą nowoczesnymi multimediami – to zdecydowanie trzeba zobaczyć!

Więcej o Bestsellerach Empiku 2020 znajdziecie tutaj.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone