Czytasz
Poznaliśmy nominacje do Nagrody Literackiej Nike, wśród nich m.in. 27 śmierci Toby’ego Obeda i Stramer!

Poznaliśmy nominacje do Nagrody Literackiej Nike, wśród nich m.in. 27 śmierci Toby’ego Obeda i Stramer!

Mikołaj Łoziński Stramer Nagroda Literacka Nike książki co czytać Going. MORE

Tradycją jest, że w maju poznajemy nominowanych do prestiżowej Nagrody Literackiej Nike. Co prawda, sposób prezentacji jest w tym roku nieco inny, ale wiemy już, kto powalczy o statuetkę w 2020.

Szeroką listę nominowanych książek podawano zawsze podczas Warszawskich Targów Książki, które nie odbyły się w tym roku z powodu pandemii koronawirusa. Listę siedmiu finalistów Nike poznamy we wrześniu, a zwyciężczynię lub zwycięzcę w pierwszą niedzielę października.

Poniżej przedstawiamy Wam listę 20 książek, które staną do walki o tegoroczną Nagrodę Literacką Nike. Musimy przyznać, że najbardziej dziwi nas brak znakomitej Zimowli Dominiki Słowik. Przypominamy, że w poprzednich latach laureatami tej nagrody zostawali m.in. Dorota Masłowska (Paw królowej), Mariusz Szczygieł (Nie ma), Marcin Wicha (Rzeczy, których nie wyrzuciłem), Olga Tokarczuk (Księgi Jakubowe oraz Bieguni), Wiesław Myśliwski (Traktat o łuskaniu fasoli), Joanna Bator (Ciemno, prawie noc) czy Andrzej Stasiuk (Jadąc do Babadag). Kto zgarnie statuetkę w tym roku? My mamy swoje typy, jesteśmy ciekawi Waszych!

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Sprawdź też
Kendrick Lamar South Park

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone