Czytasz
Playlista: juke’owe zaproszenie na Ghettotekę od Rhythm Baboona

Playlista: juke’owe zaproszenie na Ghettotekę od Rhythm Baboona

Rhythm Baboon Going. footwork juke

Ghettoteka to cykliczna impreza, którą Rhythm Baboon organizuje w gdańskiej Ziemi. Kolejna edycja odbędzie się już w najbliższą sobotę, 18 stycznia.

Zapowiada ją specjalna plejlista od samego gospodarza, Rhythm Baboona, który opisuje ją tak: „Utwory, które wybrałem do tego zestawienia, to nie skrzętnie wydiggowana selekcja, mająca zaimponować znawcom tematu, a raczej imprezowe bangery, które mogą sprawić, że nawet laik zainteresuje się takimi gatunkami jak juke/footwork i pokrewne im style. Dodatkowo, znajdują się tu utwory od artystów, których będziecie mieli okazję posłuchać na żywo na najbliższej Ghettotece w klubie Ziemia, na którą to imprezę zapraszam!”

Rhythm Baboon to związany z Gdańskiem DJ, producent i grafik (alias: Simo), czołowy reprezentant stylistyki juke/footwork w Polsce. Jego EP-ka „The Lizard King” była pierwszym wydanym w kraju winylem z tą muzyką. Nowe wydawnictwo artysty: „W-Life” EP (U Know Me Records) to sześć nowych kompozycji – tętniących energią brzmień, starannie dobranych sampli i potężnego basu. Na płycie gościnnie pojawili się producenci z ekipy Polish Juke: Lux Familiar („Private Dancer) i PZG („Houzin”). Za miks odpowiada przedstawiciel kultowego składu Teklife – sam DJ EARL z Chicago, a mastering jest dziełem Mikołaja Bugajaka (NOON). „W-Life” EP posłuchać można na wszystkich serwisach streamingowych.

Rhythm Baboon Going. Ziemia Ghettoteka
gfx: Simo

Płyta powstała w gdańskim Wrzeszczu – klimatycznej dzielnicy, w której Rhythm Baboon mieszka i tworzy od ponad 5 lat. Tam też znajduje się klub Ziemia, którego jest rezydentem, cyklicznie organizując w nim swoje imprezy pod nazwą Ghettoteka. Najbliższa edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 18 stycznia, wystąpią  na niej Groh (założyciel wytwórni U Know Me), Lux Familiar, duet We Rob Rave (PZG & Dubsknit) oraz Rhythm Baboon we własnej osobie.

DJ Spinn, The Era (footwork crew) – All Day (remix)

czytaj dalej: W Białymstoku rusza nowy klub, a my już mamy FOMO

DJ Rashad (RIP) – Kush Ain’t Loud


DJ Spinn x Gant-Man – Bostich


Lux Familiar x Rhythm Baboon x Dubsknit – Werk Double Time


Toni Moralez – LETS GET ROMANTIC


Coon Daddy – Big Baller


Rhythm Baboon – W-Life


Traxman – WORK DAT MUTHA FUCKA (footwork remixx)


Sprawdź też
James Blake Taco Hemingway single Carpigiani słuchaj playlista MORE
Carpigiani poleca: najciekawsze single ubiegłego tygodnia #30

Fracture – Get Raw


PZG X Dubsknit – Music For Da Yolks


Lux Familiar – Ravework


Rhythm Baboon & PZG – Houzin

czytaj dalej: W stronę rapu i sceny niezależnej. Przyglądamy się nominacjom do Bestsellerów Empiku 2019


Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone