Czytasz
Playlista: UK sound według Young Majli

Playlista: UK sound według Young Majli

Young Majli

Już w ten piątek startuje katowicki Upper Festival. Oprócz mocnych zagranicznych nazwisk takich jak Sega Bodega, DJ Lycox, Randomer czy Air Max ’97 będziemy mogli usłyszeć sety polskiej djskiej i producenckiej reprezentacji. Wśród nich Young Majli, czyli Marta Malinowska, mieszkająca we Wrocławiu DJ-ka i aktywistka miejska związana z kolektywem regime brigade. Muzykę prezentuje również na antenie radiowej Trójki. W imprezowych selekcjach sięga do reggaetonu, hard drumu i muzyki basowej, nierzadko wpisującej się w szeroko pojęty UK sound. Ostatni z nich Marta przedstawia w formie autorskiej playlisty! 

Active Minds – Hobson’s Choice

“Numer wydany w 97’, czyli pełnoletniość ma już dawno za sobą. Podobno w okolicznościach parkietowych tak zabierał ludzi, że grali go wszyscy DJe – od hip hopowych po “technolubnych”. Dzisiaj niejedna amatorka djki z sentymentem wspomina te odległe czasy, nawet nie wiedząc kiedy stała się truskulem.”

Dexplicit – Might Be

“Grime zmienia się jak pory roku i jedno jest pewne – po latach chudych (w tym przypadku romansów z mainstreamem) nastaną grube, a po zimie zawsze będzie wiosna. Tutaj propozycja od Dexplicita, weterana sceny, który i na bassline’ach i na grime’ach zjadł zęby.”

Wiley – Stormy Weather

“Godfather. Tutaj w jednym z moich ulubionych numerów z Eskiboy da 2nd phaze. Na samplu oczywiście Riri.”

Flohio – 10 More Rounds

“Dla mnie najbardziej obiecująca postać nowej sceny, pchająca grime do przodu. Twarda bania i zaciśnięte pięści, świetna raperka, surowe instrumentalia i dużo świeżości – obserwuję z większymi emocjami niż nowy sezon Insecure.”

Mr. Mitch – VPN ft. Palmistry

“Na koniec subtelniejsza odmiana prezentowanego gatunku. Dla tych, którzy w jesienne noce będą wracać samotnie z klubów i poczują potrzebę uronić łzę, ale ciągle będzie im mało basu.” 

Young Majli na Upper Festivalu będziecie mogli usłyszeć już w piątek o północy, zaraz przed Segą Bodegą. Jej występy zapowiedziane są również na Unsoundzie (b2b Plal) oraz OSA Festivalfot. Hubert Misiaczyk

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone