Czytasz
POLIN – Muzeum Miesiąca | DzieckoMiasto

POLIN – Muzeum Miesiąca | DzieckoMiasto

polin

W jednym z moich felietonów z cyklu Dzieckomiasto pisałam o urokach tak nietypowej (pozornie!) rozrywki dla rodziców i dzieci, jak zwiedzanie muzeów. Jako że pomysł ten wzbudził niemałe zainteresowanie, postanowiłam pójść za dzieciomuzealnym ciosem i co miesiąc proponować Wam nasz (czyli mój i Feliksa) subiektywny wybór muzeum miesiąca. W kwietniu – Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Kwiecień to czas, w którym pamięć o Żydach jest pobudzana przez rocznicę Powstania w Gettcie Warszawskim. Na mieście możemy zobaczyć plakaty z Akcją Żonkile, a na nich znani i lubiani pozują z papierowym kwiatem przypiętym do piersi. Splecione historie narodu polskiego i żydowskiego to na szczęście nie tylko wojna – od ponad tysiąca lat dzielimy ze sobą sprawy wzniosłe i zupełnie przyziemne. O tym właśnie opowiada ekspozycja w Muzeum POLIN, którą szczególnie polecam Wam właśnie w kwietniu.

Z dzieckiem do muzeum? A kto to widział, dajcie spokój… | Dzieckomiasto

polin
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Wystawa stała jest zrealizowana z artystycznym i multimedialnym rozmachem, przez co na pewno bardzo spodoba się dzieciom – są tam elementy ruchome, makiety, mappingi i wiele innych atrakcji. Jej kolejną zaletą jest to, że wszystko co znajduje się w zasięgu małych dłoni można dotykać, zatem bez obaw możecie sami chociaż przez moment skupić się na ekspozycji. A jest na czym! 

polin
Feliks w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Koniecznie zwróćcie także uwagę na wystawę czasową  “Od kuchni. Żydowska kultura kulinarna”. Jej trzon, szczerze mówiąc, nie do końca trafi do młodszych dzieci – za mało obrazków, za dużo czytania, wiadomo o co chodzi. Ale za to wystarczy wyjść na górę po pięknych, krętych schodach, a tam dzieciakowe eldorado – huśtawka w kształcie bajgla, składniki czulentu na magnesach do samodzielnego komponowania, zaplatanie chałki – dziecko w niemal każdym wieku zajmie się sobą na długie… minuty.

polin
Feliks na chwilę przed zaplecieniem chałki w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

STRONA INTERNETOWA

Adres Muzeum POLIN
Ul. Mordechaja Anielewicza 6. Warszawa

Godziny otwarcia Muzeum POLIN
Poniedziałek – 10:00 – 18:00 
Wtorek – NIECZYNNE
Środa – piątek – 10:00 – 18:00
Czwartek – 10:00 – 18:00
Piątek – 10:00 – 18:00
Sobota 10:00 – 20:00
Niedziela 10:00 – 18:00 

Sprawdź też
włochy pływające muzeum

Wstęp wolny do Muzeum POLIN
w każdy czwartek

Ceny biletów do Muzeum POLIN
Normalny (wystawa stała i czasowa) – 35 zł
Ulgowy (wystawa stała i czasowa) – 25 zł 
Dzieci do 6 roku życia – za darmo

Dzieci posiadające legitymację szkolną – 1 zł

TOP 1 muzeów miesiąca: Muzeum Ziemi PAN | Dzieckomiasto

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone