Czytasz
Polski rap zmemiony | Rapwersiada #6 (BEDOES, TACO, QUEBO…)

Polski rap zmemiony | Rapwersiada #6 (BEDOES, TACO, QUEBO…)

Wracamy z naszym dobrze przyjętym cyklem Rapwersiada, polegającym na dostarczeniu Wam wrażeń liryczno-wizualnych. Miażdżące braggi, błyskotliwe gry słowne, niebywałe punchline’y czy po prostu wersy z dozą poczucia humoru. To wszystko okrasimy dla Was memami i przybliżymy, dlaczego właśnie te linijki zasługują na uwagę. Zaczynamy!

SB Maffija – Doba Hotelowa

Bedoes na ostatnim wielkim projekcie SBMu – Hottelu Maffija 2 błyszczał za sprawą swoich kultowych wersów. Począwszy od genialnego refrenu na Chodzę po Luwrze, aż po „Nie było chuja we wsi, więc przyszłem”. Borys wydaje się być w świetnej formie, jeśli chodzi o pisanie pół-prześmiewczych, wpadających w ucho linijek. Powyższy tekst jest ewidentnie jednym z jego najlepszych one-linerów z całego projektu. To dzięki takim linijkom polski rap może przeradzać się w memy.

Dwa Sławy – Na mnie się patrzyła

Najnowsza płyta Dwóch Sławów to kopalnia błyskotliwych gier słownych i follow-upów. Stali fani przewrócą oczami i stwierdzą, że przecież nie tylko ich ostatni album się tym charakteryzuje. Owszem, Sławy słyną z tego od samego początku. Natomiast jeśli chodzi o odwołania i odbijanie piłeczki do wersów innych raperów – jest to totalnie ich szczytowa forma. Z tego też powodu zawitają w Rapwersiadzie jeszcze nieraz, a na dobry początek wlatuje wspaniale przekminiony follow-up do płyty Kaza Bałagane i popularnego w Polsce komentarza „Polska niegotowa”, często komentującego świeże, ale nie najlepiej przyjmowane przez zamknięte głowy, rapowe patenty.

Młody Dzban – HAHAHAH SEKS

MEMY RAP

Jeśli ktoś nie kojarzy jeszcze Młodego Dzbana, to niech natychmiast nadrabia zaległości! Jego twórczość to jest zagłębie autoironii, memicznego humoru i szalonych linijek, atakujących znienacka. Ta konkretna perełka pochodzi z utworu o wdzięcznym tytule HAHAHA SEKS. Jest podsumowaniem prześmiewczego storytellingu, w którym Dzban… no właśnie, co? Przesłuchajcie sami, nie będę Wam spojlerował.

Białas – Sztuka wolności

polski rap memy
MEMY POLSKI RAP

Powiedzieć, że Białas ma dobre punchline’y, to jak nic nie powiedzieć. Swoimi błyskotliwymi wersami zaskarbił sobie oddane grono słuchaczy. Na projekcie wspierającym Bonusa i jego rodzinę również niewątpliwie nie oszczędzał mastermindowych linijek. Nie dość, że zagrał dwuznacznością słowa organy, to jeszcze znaczenie wersu zmienia się w zależności, czy chcemy usłyszeć tam tonacja czy to nacja. Halo, ekipa sprzątająca? Nie przyjeżdżajcie, Białas wymiótł wszystko jak zwykle.

Lordofon – Zoo

polski rap memy
POLSKI RAP MEMY

Lordofon zaskoczył eklektyzmem i alternatywnymi brzmieniami na swojej drugiej płycie wydanej w 2020. W oczekiwaniu na ich kolejne ruchy, warto pochylić się nad tym, czym popisali się przy okazji krótkiego numeru Zoo. To istna menażeria zwierzęcych gier słownych. Dzisiaj pod lupę wlatuje genialny w swojej prostocie wers z waranem.

Freestyle Quebo w newonce

polski rap memy
POLSKI RAP MEMY

Kultowa już promocja płyty Romantic Psycho to bardzo specyficzne akcje Quebo w niezapomnianym przebraniu informatyka. Ale największe wrażenie pod względem muzycznym zrobił na mnie jego freestyle w radiu newonce. Podczas audycji Solara, Que zupełnie z du*y zaskoczył nas masą błyskotliwych punchy, nawiązujących do takich klasyków popkultury jak Heroes III. Na szczególną uwagę zasługuje ten z Buzzem Astralem z animacji Toy Story. Pierwsze skojarzenie: skoro Buzz był astronautą, to normalna sprawa, że będąc na orbicie, mógł mieć pod sobą i Andy, i każde inne góry. Ale Andy to również imię chłopca, które Buzz miał napisane na podeszwie – i wtedy dociera do nas cała przekmina tego porównania.

Sprawdź też

Taco Hemingway – #Hot16Challenge2

polski rap memy
POLSKI RAP MEMY

W chwili, gdy Taco został nominowany przez Solara do #Hot16challenge2, większość rapowego community nie była pewna, czy ten w ogóle zdecyduje się odpowiedzieć. Jego introwertyczność i bardzo rzadkie udzielanie się gdziekolwiek w mediach nie wróżyły udziału w zabawie. Taco jednak podjął rękawicę i wjechał z taką ilością błyskotliwych linijek, że druga edycja hot16 rozkręciła się na dobre. W przeciągu 4 wersów dwukrotnie nawiązał do Jezusa, przy czym pierwsza gra słowna z nim związana definitywnie zasługuje na wyróżnienie.

Badaj cykl Rapwersiada

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone