Czytasz
Gwiazdozbiór na Fest Festival 2022 – zagrają m. in. Scooter, Caribou, Slowthai…

Gwiazdozbiór na Fest Festival 2022 – zagrają m. in. Scooter, Caribou, Slowthai…

Fest Festival po raz kolejny zaskakuje wielkimi nazwiskami. Wśród ogłoszonych Scooter, slowthai, Son Lux, Duke Dumont, Caribou, JXDN, OIO, Gus Dapperton, Vitalic, Chloe Moriondo i Sokół.

  • Kto gra na Fest Festival 2022?
  • Kiedy odbędzie się Fest Festival 2022?
  • Gdzie się odbywa Fest 2022?

Wszystkiego dowiecie się z naszego tekstu!

fest 2022
Fest 2022

FEST FESTIVAL Z DRUGIM OGŁOSZENIEM ARTYSTÓW

Slowthai

Nie udało się poprzednim razem, ale tym razem już musi. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych reprezentantów brytyjskiej sceny rapowej to postać, która nie boi odważnych wycieczek poza sztywne hip-hopowe ramy. Charakterystyczne flow i bezkompromisowe grime’owe brzmienie znalazło wiernych słuchaczy na całym świecie i przypadło do gustu gigantom sceny takim jak: Skepta, Asap Rocky i James Blake, z którymi miał okazję nagrywać swój debiutancki album. Nothing Great About Britain i późniejszy Tyron przyniosły mu nominacje NME Awards i Mercury Prize, a raper wciąż nie powiedział ostatniego słowa! Fest 2022 zapowiada się grubo!

Caribou

Caribou, czyli legendarny maestro tanecznej elektroniki i twórca niezliczonych, płynących parkietowych hitów. Kanadyjski artysta, który z wykształcenia jest matematykiem(!), zyskał popularność w 2014 roku po wydaniu niezwykle dobrze przyjętego przez krytyków i publiczność albumu Our Love. Od tamtej pory jego single Odessa, Sun, Can’t Do Without You, czy nieco nowsze Never Come Back zdążyły zyskać status kultowych na całym świecie. We can’t wait for this one!

OIO

Jeden z niewielu polskich boysbandów z prawdziwego zdarzenia. Rapowa grupa OIO, w której skład wchodzą reprezentanci młodego pokolenia, czyli: Otsochodzi, Young Igi i Oki. Chłopaki skradli serca fanów hip-hopu wakacyjnymi hitami Worki w tłum, Przypadkiem i Amerykańskie teledyski, które już miały okazje wybrzmieć w Parku Śląskim podczas zeszłorocznej edycji. Czas na rundę numer dwa. Tym razem OIO przejmują Main Stage!

Gus Dapperton

Nieco ekstrawagancki, oryginalny i z zacięciem w stylu lat 90. – tak można określić w kilku słowach styl Gusa Dappertona, zarówno ten muzyczny, jak i modowy. Jak mówi sam artysta, pandemia była dla niego okresem wzmożonego rozwoju i refleksji, który przyniósł na świat arcydzieło w postaci drugiego albumu. To dzięki niemu zdobył jeszcze większą popularność, występując np. u Jimmy’ego Fallona. Płyta Orca to synth-popowa, intymna opowieść o emocjach i uczuciach.

Son Lux

Easy… Easy…”. Wielu z Was pewnie zanuciło właśnie melodię jednego z największych przebojów zespołu. Bo chociaż Son Lux poruszają się po niszowych terenach muzyki eksperymentalnej, doskonale wiedzą jak stworzyć międzynarodowy hit. Podczas koncertu na FEST Festival 2022 zaprezentują materiał ze swojej najnowszej płyty, która ukaże w tym roku. Jako zapowiedź i przedsmak, polecamy przesłuchanie najnowszego singla Let Me Follow. Wyjątkowe brzmienie zespołu z magiczną atmosferą festiwalu – nie możemy się już doczekać tej mieszanki.

Sprawdź też

Scooter

fest 2022

Po 3 udanych koncertach na jesieni 2021, Scooter powraca do Polski by zaserwować nam dawkę elektroniki na najwyższym poziomie. Podczas prawie 30 lat działalności zespół wydał już ponad 20 studyjnych albumów. Są autorami m.in. takich hitów jak How Much Is The Fish, Maria, One czy The Logical Song.

Przypominamy, że na FEST Festivalu 2022 zagrają także artyści z pierwszego ogłoszenia: Stromae, Woodkid, Jungle, Alfa Mist, FKJ, Yung Lean, MK, oraz Young Leosia.

KUP BILETY NA FEST FESTIVAL 2022

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone