Czytasz
Spotify doceni najwierniejszych fanów. Nadchodzą zmiany

Spotify doceni najwierniejszych fanów. Nadchodzą zmiany

Spotify AI

Z początkiem marca wejdzie w życie unijna ustawa dotycząca rynków cyfrowych, na której skorzysta m.in. Spotify. Serwis zapowiada duże zmiany.

Rewolucja dla sympatyków iOS

Do tej pory osoby posługujące się sprzętami marki Apple nie mogły korzystać z płatności za pośrednictwem usługi Apple Pay w serwisie Spotify. Opcja ta była dostępna jedynie dla szczęśliwców, którzy zdecydowali się na pobranie aplikacji przed rokiem 2016. Następnie marka obarczyła zakupy cyfrowe 30-procentową opłatą, która obejmowałaby również subskrypcję. W obawie o koszty, które musieliby ponieść użytkownicy, szwedzki gigant streamingowy zdecydował się na wycofanie tej opcji płatności.

Wygląda na to, że za sprawą nowych przepisów Unii Europejskiej sytuacja ulegnie zmianie. W związku z tym już za chwilę użytkownicy sprzętów Apple będą mogli zapłacić za Spotify za pośrednictwem najwygodniejszej dla siebie opcji płatności.

Taco Hemingway jako pierwszy Polak pobił taki rekord Spotify!

Przejrzysta aplikacja i nowe funkcje Spotify

Nie tylko sympatycy rozwiązań Apple odczują zmiany wprowadzone przez stremingowego giganta. Rewolucja obejmie aplikację Spotify, w której dotychczas nie były widoczne ceny planów subskrypcji. Co więcej, jeśli użytkownik zechciał przykładowo rozszerzyć swój plan z duo na tryb rodzinny, musiał logować się na konto w przeglądarce, ponieważ aplikacja nie obsługiwała tej funkcji. Na szczęście już w marcu klienci Spotify będą mogli załatwić wszystkie sprawy kilkoma szybkimi kliknięciami w aplikacji mobilnej.

Sprawdź też
Taylor Swift

Przedstawiciele szwedzkiej platformy muzycznej informują również o nowych krokach w kwestii sprzedaży audiobooków oraz o nadejściu opcji klubu Superfanów. Niestety jak na razie nie wiadomo, czy nowa funkcja okaże się ciekawa oraz czego tak naprawdę będzie dotyczyć.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone