Czytasz
Sylwester bez imprezy? Mamy 6 pomysłów jak spędzić go w domu

Sylwester bez imprezy? Mamy 6 pomysłów jak spędzić go w domu

sylwester

Brak dancingów, domówek rodem z Project X i koncertów na miejskich rynkach. Wizja sylwestra, którego niektórzy mogą spędzić samotnie w domu, może być przytłaczająca. Nasze propozycje pomogą Wam przetrwać te kilka godzin do północy. A może i jeszcze dłużej!

Od dawna wiemy, że o klubach i większych imprezach w tego sylwestra możemy zapomnieć. Jednak niedawno znowu okazało się, że podtrzymane zostało rozporządzenie o ograniczeniu przemieszczania się w tę ostatnią noc w roku. Kiedy wyjście po godzinie 19:00 grozi mandatem, trzeba zastanowić się jak można spędzić te długie godziny w zamknięciu. Bo przecież pójście spać o 23 odpada! Nie martwcie się! Redakcja Going. MORE ma parę pomysłów na to, jak dotrwać do 6 rano – samemu czy w kameralnym gronie znajomych lub rodziny.

Szukasz Sylwestra w 2022 roku? Sprawdź nasze propozycje

Graj w grę

Doczekaliśmy się premiery gry Cyberpunk 2077

Nasza pierwsza propozycja specjalnie nie została dokładniej zawężona, ponieważ opcji grania w grę tego dnia jest całkiem sporo. Chociażby Cyberpunk 2077, bo hype na gierkę nadal się trzyma, więc może warto zaprosić na domówkę ziomka, który już uzbroił się w wyczekiwany od 8 lat tytuł CD Projekt? LOL w sylwestrową noc jest jeszcze bardziej ekscytujący niż zazwyczaj, a jeśli macie zamiar spędzać ten wieczór w gronie najbliższych, to odsyłamy Was do naszego tekstu o grach planszowych.

Przesłuchaj wszystkie nieprzesłuchane albumy z 2020

Piątki to dla melomanów wyjątkowo pracowite dni, bo w końcu ukazujące się płytki nie przesłuchają się same. Ale wiadomo jak jest – czasem nie jesteśmy w moodzie na dynamiczną nawijkę, smętne harfy albo tzw. gitarowe brzmienia. Poszczególne płytki odkładamy na potem, często nigdy do nich nie wracając. Długi sylwestrowy wieczór w połączeniu z dobrą muzyką, której w 2020 nie brakowało, to mega spoko opcja, więc weźcie ją pod uwagę. Jeśli chcecie się zainspirować, koniecznie sprawdźcie nasz cykl Muzyczny feed, bo odnajdziecie tam dużo dobrych muzycznych nowości.

Pa Salieu wydał w tym roku świetny krążek pt. Send Them To Coventry

Upiecz chlebek bananowy

Chlebek bananowy to niewątpliwie największa gwiazda wiosennego lockdownu. Na przełomie marca i kwietnia nic równie często nie pojawiało się na instagramowych relacjach i gastro grupach na fejsie. Wypiek występował w formie zupełnie klasycznej, poddawany był modyfikacjom i udziwnieniom, czasem dokumentowane były też chlebkowe niewypały, by ostatecznie odejść w zapomnienie zaraz przed wakacjami. Jego miejsce zastąpiło “tofu zmieniające życie” od Jadłonomii, jednak my rekomendujemy lekkie osłodzenie sobie ostatniego dnia tego super gorzkiego roku.

Obudż w sobie chlebkowego Makłowicza, fot. Celina Albertz

Mannequin Challenge na kamerkach

Skoro obowiązuje rozporządzenie o ograniczeniach w przemieszczaniu się, to bardzo ważne jest przyjacielskie wsparcie w tej trudnej sytuacji. W marcu kamerki wróciły do łask i często tylko dzięki nim mieliśmy okazję zobaczyć się z osobami bliskimi naszemu sercu. Na przykład nauczycielami… W ostatnią noc 2020 roku można wspólnie z przyjaciółmi pograć na kurniku, zrobić mannequin challenge albo pouczyć się układów tanecznych na TikToka. Jak to się mówi – “fajnie, takie coś innego”.

Nadrób filmy ulubionego reżysera

Zapas czipsów, ciasteczek i czegoś słodkiego do picia, wygodna pozycja w łóżku bądź na kanapie i można zaczynać. W kilkugodzinnych, sylwestrowych maratonach filmowych do tej pory uczestniczyliśmy w kinach, ale oczywiście super będzie zorganizować własny domowy seans. Wreszcie nikt nie będzie zasłaniał nam ekranu! Nie zapomnijcie tylko o ulubionym szampanie o północy! Jak dla nas w grę wchodzą dwie opcje – maraton filmów, które chcieliśmy obejrzeć od lat, ale jakoś się nie składało, albo powrót do znanych i lubianych produkcji, jakie widzieliśmy już milion razy.

Sprawdź też
Featy w rapie

#Throwbacktime

Odpalcie ulubione piosenki z przełomu lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych, najlepsze sety w klubach w których regularnie bywaliście, albo od zawsze marzycie, żeby do nich trafić. Nagrania z koncertów, ikoniczne wykonania live – lista muzyczno – kulturalnych podróży w czasie jest długa. Przywróci to masę wspomnień i rozbudzi nadzieję na to, że jeszcze będzie normalnie. Cokolwiek to znaczy.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone