Czytasz
TikTok – najdziwniejsze filtry. Zamiana w fokę i… ożywianie zmarłych

TikTok – najdziwniejsze filtry. Zamiana w fokę i… ożywianie zmarłych

Filtry rozszerzające rzeczywistość to duuuża część TikToka. Czasem zachwycają, innym razem przerażają.

Future is now, old man – chce się powiedzieć, gdy widzisz niektóre filtry, które oferuje TikTok. Jeszcze jakiś czas temu efekty AR (Augmented Reality, czyli rozszerzona rzeczywistość) były co najwyżej ciekawostką. Przez kilka ostatnich lat robiły się coraz bardziej dopracowane i kreatywne, w ekspresowym tempie zalewając Snapchata, Instagrama, aż w końcu stały się rzeczą na TikToku. Które z nich są dla nas najbardziej spektakularne?

tiktok filtry
TikTok filtry

Ożywające obrazy (Dynamic Photo)

@pysia.07 chciałam zobaczyć jak mój tata się uśmiecha…😖 [*] kocham cię tato..❤️😖 #dlaciebie #xzbcya #poland #🏳️‍🌈 #rip #viral ♬ Originalton – darlingsthoughts

Idea tego filtru jest prosta, ale jakże spektakularna – po wykryciu twarzy na zdjęciu lub obrazie, buzia zaczyna się uśmiechać, mrugać i zerkać w różne strony. Tak oto możemy na chwilę ożywić każdą postać ze zdjęcia. Efekt jest równie fascynujący, jak i wywołujący ciarki. Szczególnie, gdy spora część osób postanowiła użyć filtra na zdjęciach swoich zmarłych bliskich.

Poliż się (LeloleloPop)

@mono88mono New filter available now on my profile #weirdfiltersoftiktok #weirdfilter #weirdfilters #filter #arfilter #cat #cats #catsoftiktok #neko #猫 #フェイスフィルター ♬ Violin Sonata in G Minor “Devil’s Trill” – David Oistrakh & Lev Oborin

LeloleloPop to komiczno-makabryczny efekt, który trochę ciężko opisać słowami… Ale spróbujmy. Filtr zamienia twoją głowę w wielką paszczę liżącą lizaka, który kolei jest twoją głową. Czego nie rozumiesz?

TikTok – nie tylko filtry bawią. Poznaj 5 śmieszkujących TikTokerów

Zamień się w fokę (Wonderful Seal)

@nannaslostit 😂😂😂#creatures #weird#filter #prettyannoying #crazyoldbat #funny #weirdfilters ♬ original sound – That Ginger Fella

Niektóre z tiktokowych filtrów modyfikują nie tylko Twoją twarz, ale i wszystko wokół. Tak jest w przypadku efektu wonderful seal, który sprawia, że lądujesz na plaży i klaszczesz w łapy, foczko.

Sprawdź też

Serce uśmiechów (Mouth Heart)

@clairekookoo Colgate is gunna snag this effect for their next toothpaste #mouthheart #weirdfiltersoftiktok #pinklips #odd #toothpaste #colgate ♬ original sound – Heimana

Dobra, koniec tych dziwactw, teraz czas na trochę self-love. Efekt o nazwie mouth heart to zdecydowanie najsłodszy filtr, jaki znaleźliśmy na TikToku. No bo jak przebić serduszkowy łańcuch wokół głowy utworzony z twoich uśmiechów?

TOP 5 make-up artists na TikToku 👄

Równie pokręconych filtrów jest na TikToku cała masa. Sporo z nich znajdziesz pod takimi tagami, jak #weirdfiltersoftiktok i tym podobne. A najlepsze jest, że to dopiero początek filtrowego szaleństwa – od niedawna TikTok wprowadził opcję tworzenia własnych efektów.

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone