Czytasz
To nie są ćwiczenia: mamy PRO8L3M w Olsztynie. I to na festiwalu!

To nie są ćwiczenia: mamy PRO8L3M w Olsztynie. I to na festiwalu!

proxl3m experi3nce PRO8L3M

Nie mamy żadnych wątpliwości – Kortowiada narobi w przyszłym roku zamieszania. Właśnie ogłosiła PRO8L3M.

PRO8L3M zaprasza do Olsztyna

Kiedy ostatnio byliście w Olsztynie? Jeśli nie leżał on w obszarze waszych wycieczkowych destynacji, to radzimy przemyśleć sprawę, bo jest tam sporo do roboty. Stolica Warmii i Mazur słynie przecież z jezior, Mikołaja Kopernika i dobrego piwa, ale nie tylko, o czym dowiecie się z podlinkowanego tekstu.

Future is coming. Pod takim hasłem odbędzie się przyszłoroczna Kortowiada, czyli olsztyńskie juwenalia, na które będziecie mogli wybrać się od 23 do 25 maja 2024. – Zanurzymy się więc w przyszłości, czyli nierozerwalnym elemencie życia każdego człowieka – dla jednych oddalonej o tysiące lat wprzód, dla innych zaczynającej się jutro – piszą organizatorzy. – Powitamy was w naszej wizji przyszłości, która zapowiada się barwnie i oszałamiająco, więc niech prowadzi was ciekawość tego, co nowe – zróbmy razem krok w przyszłość – dodali.

Wizja przyszłości według studentów maluje się ekscytująco, bo ogłoszona pierwsza część line-upu naprawdę dowozi. Wiemy, że na Scenie Głównej Kortowiady wystąpią Wilki, Margaret, Lordofon oraz collab Dwa Sławy x Mielzky x Pers. I chociaż reszta składu jest jeszcze tajemnicą, to został uchylony jej mały rąbek, bo właśnie teraz poznaliśmy piątego headlinera imprezy. Przed wami PRO8L3M.

Kortowiada odbędzie się w przyszłym roku. Bilety znajdziecie tutaj!

Od dekady w czołówce

PRO8L3MU nie trzeba nikomu przedstawiać, bo od 2013 roku Oskara i Steeza zdążyliśmy całkiem dobrze poznać. Panowie zaczynali obiecująco – najpierw pojawiła się rozbudzająca apetyt na dalsze poczynania EP-ka C30-C39, a potem Art Brut będący przełomem w karierze duetu. Polacy pokochali popkulturowe nawiązania i podróż w czasie do lat 80. dzięki wykorzystanym samplom Haliny Frąckowiak, Krystyny Prońko i Dwa Plus Jeden. Po prawie dekadzie mixtape ten stał się jednym z najbardziej kultowych wydawnictw w polskim rapie.

Sprawdź też
Young Leosia Drzewo Rodowe

Niedawno PRO8L3M wydał nowy album, będący podsumowaniem 10-lecia kariery. Jubileuszowy PROXL3M to nie tylko zwykły krążek, ale przede wszystkim starannie przygotowany pakiet niespodzianek. Poza zakupem edycji limitowanych, nagranych na niestandardowych nośnikach, fani mogli również uczestniczyć w specjalnie przygotowanej na tę okazję wystawie multimedialnej przybliżającej historię i działalność grupy.

Juwenalia to już festiwale muzyczne. Porozmawialiśmy o tym z ekspertem

Copyright © Going. 2021 • Wszelkie prawa zastrzeżone